وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین جلسه شورای فرهنگ عمومی عنوان کرد:

قرارگاه تبیین مسئله حجاب و پاسخ به شبهات فعال شده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جدیدترین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: قرارگاهی برای تبیین مسئله حجاب و پاسخ به شبهات فعال شده و در روزهای اخیر مطالبی تولید و به صورت گسترده منتشر شده است.
قرارگاه تبیین مسئله حجاب و پاسخ به شبهات فعال شده است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، محمدمهدی اسماعیلی، سه‌شنبه (16 خردادماه) در هفتصد و نود و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی حضور یافت و از ضرورت اطلاع‌رسانی گسترده اقدامات مثبت و خدمات دستگاه‌های دولتی، برگزاری باشکوه جشنواره امام رضا(ع)، وضعیت لایحه حجاب و عفاف و تدوین برنامه هفتم توسعه سخن گفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بخشی از سخنانش، با اشاره به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در مراسم سی‌و‌چهارمین سالروز رحلت امام خمینی(ره)، گفت: در این سخنرانی مهم مسئله ایمان و امید به‌طور ویژه مورد تأکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفت که بر همین اساس با توجه به تأثیر مخرب اخبار منفی که در جامعه ایجاد نا‌امیدی و یاس می‌کند، باید به جلوه‌گری بیشتر اخبار مثبت و امیدوارکننده بپردازیم تا علاوه بر ایجاد فضای اعتماد عمومی نسبت به اقدامات مثبت صورت گرفته، به نشر و گسترش روحیه امید در جامعه بپردازیم.

وی در ادامه با اشاره به مفهوم مهم اعتماد عمومی در کشور افزود: شوراهای فرهنگ عمومی در سراسر ایران می‌توانند با رصد رویدادهای کشور، ابلاغیه‌هایی مرتبط با امیدآفرینی صادر کرده و در عین حال همه دستگاه‌ها نیز می توانند با فراتر رفتن از نگاه جزیره‌ای، اقدامات مثبت سایر دستگاه‌ها را تبلیغ و تشویق کنند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ادامه سخنانش، درباره روند پیگیری لایحه عفاف و حجاب توضیح داد: این لایحه براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مسیر یک‌ساله را طی کرده و آن‌چه از سوی قوه قضاییه ارائه شده، در دولت ارتقا پیدا کرده و اکنون در مرحله جمع‌بندی است تا تقدیم مجلس شود.

وزیر فرهنگ یادآور شد: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، تقویت عفاف و حجاب در جامعه نیازمند فعالیت رسانه‌ای بسیار فعال و پُرحجم است؛ چراکه بخش مهم کار در امر عفاف و حجاب، تبیینی - اقناعی است.

وی با اشاره به فعال شدن قرارگاهی برای تقویت فعالیت‌های رسانه‌ای حوزه عفاف و حجاب، افزود: قرارگاهی برای تبیین مساله حجاب و پاسخ به شبهات فعال شده و در روزهای اخیر مطالبی تولید و به صورت گسترده منتشر شده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین با اشاره به نهایی شدن برنامه هفتم توسعه در دولت گفت: بخش عمده برنامه هفتم در دولت مصوب شده و آخرین مراحل ویرایشی در حال پیگیری است تا در اختیار مجلس قرار گیرد.

اسماعیلی درباره تعیین اولویت‌های فرهنگی سال جاری هم گفت: این اولویت‌ها به همه دستگاه‌ها و نهادها ارسال شده و پایش‌های ملی و استانی مرتبط با وضعیت فعلی این شاخص‌ها در اختیار شورا قرار خواهد گرفت.

وزیر فرهنگ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستور جلسه شورای فرهنگ عمومی درباره شکل گیری بنیاد سبک پوشش ایرانی اسلامی گفت: کارگروه ساماندهی مد و لباس، پیش‌تر زیرمجموعه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود اما در آغاز فعالیت دولت مردمی، در راستای هماهنگی بیشتر با سیاست‌گذاری شورای فرهنگ عمومی، زیرمجموعه این شورا قرار گرفت.  

به گزارش ایبنا؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسماعیلی در پایان سخنانش تاکید کرد: تجربه موفق بنیاد بازی‌های رایانه‌ای درحمایت و تنظیم‌گری حوزه بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند در شکل‌گیری «بنیاد سبک پوشش ایرانی اسلامی» مورد توجه قرار گیرد، اما با این‌ وجود باید بازخورد نهادهای مختلف قانون‌گذار و اجرایی در تاسیس بنیاد مورد نظر قرارگیرد تا شاهد تاثیرگذاری هرچه بیشتر آن در فضای جامعه باشیم.
کد مطلب : ۳۳۹۴۱۱
https://www.ibna.ir/vdciz3apzt1ap52.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب