معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام:

توسعه آموزش‌های مهارتی در کنار کتابخوانی با جدیت در استان دنبال شود

ایلام- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در کنار کتابخوانی در استان با جدیت دنبال شود.
توسعه آموزش‌های مهارتی در کنار کتابخوانی با جدیت در استان دنبال شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ایلام، محمدسبحان حسنی در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی استان ایلام اظهار کرد: توسعه آموزش‌های مهارتی در کنار کتابخوانی با جدیت در استان دنبال شود.
 
وی ادامه داد: هر دستگاهی که بتواند در حوزه اشتغال و ایجاد اشتغال حرکتی مثبتی داشته باشد، در ارزیابی های دستگاه اجرایی مربوطه نقش مهمی ایفا خواهد کرد.
 
وی افزود: اطلاع‌رسانی از فعالیت‌ها و کارهای انجام شده و زمینه‌های لازم برای ایجاد اشتغال از سوی دستگاه های اجرایی به مردم بسیار مهم است، دستگاه های مرتبط در راستای کارآفرینی و معرفی زمینه های اشتغال و به ویژه در بحث آموزش هم پوشانی داشته باشند که نتیجه این هم افزایی ها موثر و سازنده باشد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام بیان کرد: در این راستا تامین منابع مورد نیاز کتابخانه‌ها، یکی از موارد تعهدات و تکالیف شهرداری هاست که در قانون مشخص شده که این مهم در استان مطلوب بودن اما کافی نیست و این امر مهم به واسطه مشکلاتی است که شهرداری‌ها دارند.
 
حسنی ابراز کرد: درخصوص اشتغال و مهارت آموزی اگر از سنین پایین تر، بحث مهارت آموزی مورد توجه قرار گیرد، قطعا در سنین بالاتر زمینه های اشتغال برای افراد ایجاد می شود.
 
وی بیان کرد: در مذاکراتی که با شرکت‌های مستقر در استان برای استفاده از نیروهای بومی برای اشتغال انجام می شود، این شرکت ها بحث عدم مهارت نیروهای بومی را مطرح می‌کنند که ضروری است آموزش های مهارتی در استان توسعه یابد که البته در استان نیز اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.
 
وی اضافه کرد: کتابخانه‌های سیار فرصت خوبی برای توسعه کتابخوانی است که مورد استقبال دانش آموزان و نسل نوجوان قرار گرفته که باید این امر در استان با همکاری دستگاه های مرتبط از حمله کتابخانه ها، سپاه، کانون پرورش فکری و ارشاد توسعه یابد.
 
معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام یادآورشد: کتابخانه‌های تخصصی در مدارس نیز باید تقویت شود و متناسب باز سلیقه و نیاز دانش آموزان فعالیت این کتابخانه ها افزایش یابد.
 
حسنی بر طبقه بندی کتاب‌ها بر اساس موضوع در سطح کتابخانه‌های استان تاکیدکرد و گفت: انتخاب کتاب هایی که مورد استفاده عموم قرار گرفته به کتابخانه‌های که مراجعه‌ کننده بیشتری دارند، منتقل شوند.
کد مطلب : ۳۳۹۲۸۱
https://www.ibna.ir/vdcdjn0sfyt0sx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب