خراسان رضوی- همزمان با روز ولادت باسعادت امام علی بن موسی الرضا(ع) رویداد کتاب محور «قلم گاه» با نگاه جدیدی به کتاب و مسابقات کتابخوانی از سوی به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) آغازبه کار کرد.
رویداد کتاب محور «قلم گاه»آغاز به کار کرد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در مشهد، مديرعامل انتشارات به‌‌نشر دراین باره گفت: برگزاری هفدهمین پویش مطالعاتی انتشارات به‌نشر از ولادت تا شهادت امام رضا(ع) ادامه دارد. کتاب «چشمه‌های بهشت» نوشته محمدهادی زاهدی که  گزیده‌ای از کتاب«عیون الاخبار امام رضا(ع)» است، به عنوان منبع مطالعاتی این رویداد کتاب محور انتخاب شده است.

 حسین سعیدی با اشاره به اینکه این پویش مطالعاتی در ۲ بخش عمومی و بخش ویژه تولید محتوا انجام می‌شود، اظهار کرد: در بخش عمومی علاقه‌مندان می‌توانند طبق روال مسابقات کتابخوانی، کتاب را از طریق مراجعه به فروشگاه‌های کتاب به‌نشر در سراسر کشور و یا سایت فروش اینترنتی کتاب به‌نشر به آدرس www.behnashr.com تهیه و پس از مطالعه دقیق کتاب طبق شیوه‌نامه شرکت در مسابقه ، پاسخ سؤالات و کد انحصاری کتاب را به سامانه پیامکی 30003209 ارسال کنند. 

 وی اضافه کرد: بخش ویژه این مسابقه اقدام جدید و متفاوتی در شیوه مرسوم مسابقات کتابخوانی است وشامل تولید محتوا‌ و تولید اثرهنری متنی و تصویری براساس بخشی از کتاب در محورهای داستان کوتاه و بلند، قصه کودکانه، اقتباس ادبی، کمیک استریپ، تصویرگری می‌شود.هنرمندان، نویسندگان و تصویرگران می‌توانند براساس بخشی از  کتاب «چشمه‌های بهشت» آثار تولیدی خود را در حوزه‌های متنی و تصویری را ارائه دهند و با محور قرار دادن عبارت،‌ گفتار و یا روایتی از کتاب به تولید محتوا بپردازند.

سعیدی افزود: کلیه محتواهای برگزیده متنی و تصویری مورد حمایت و چاپ در انتشارات قرار خواهند گرفت.

وی یادآور شد: جایزه بخش عمومی شامل یک جایزه ۵۰ میلیون ریالی و ۵ جایزه ده میلیون ریالی است و در بخش جایزه بخش ویژه ۳ روز اقامت به اتفاق خانواده در مشهد و ۳ جایزه ۴۰،۶۰ و ۲۰ میلیون ریالی برای برگزیدگان در نظر گرفته شده است. هم چنین آثاری که در زمینه تصویرگری و یا متنی برگزیده شوند، با حمایت به‌نشر و پشتیبانی مالی به مرحله تولید و چاپ می‌رسند.

سعیدی تصریح کرد: رویداد کتاب محور«قلم‌گاه» فرصت ارزشمند و مغتنمی برای نوقلمان، نویسندگان، تصویرگران و هنرمندانی است که علاقه‌مند به تولید محتوای ماندگار در زمینه ادبیات دینی و رضوی هستند.علاقه‌مندان برای شرکت در مسابقه و کسب اطلاعات بیشتر و همچنین تهیه منبع مسابقه می‌توانند به سایت به‌نشر و یا شبکه های اجتماعی این انتشارات به آدرس @behnashr مراجعه کنند.
کد مطلب : ۳۳۹۱۵۱
https://www.ibna.ir/vdcjihetvuqetvz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب