اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تلاش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران تقدیر کرده است.
کمیسیون فرهنگی مجلس از مجری برگزاری نمایشگاه کتاب تقدیر کرد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تلاش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران تقدیر کرده است.
 
نامه کمیسیون فرهنگی مجلس به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:
«ما مفتخریم که پروردگا علیم و حکیم معجزه جاودان آخرین پیام آورش حضرت محمد(ص) را از جنس فرهنگ و کتاب برگزید و در آن میراث مانا به قلم سوگند یاد نمود و عالمان و خردمندان را بر دیگران برتری بخشید. کتاب خوب و سودمند اگر سرچشمه‌اش زلال و محتوایش رشد دهنده باشد زمینه ارتقاء سطح دانش و بینش را فراهم می‌آورد و انسان مشتاق علم و دانش را در اغاز به پله دانایی و زان پس به بام توانایی ارتقاء می‌بخشد.
 
نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران یکی از ارزشمند‌ترین رخداد‌های فاخر فرهنگی است که سفره متنوع معنوی‌اش را برای گروه‌های مختلف مردم کودک و نوجوان جوان میانسال و کهنسال به زیبایی و شکوه خاصی گسترانید تا به نیازهای فکری و روحی مخاطبان پاسخی شایسته دهد. نمایشگاهی که در طول برگزاریش از کمیت و کیفیت برتری در مقایسه با ادوار پیشین برخوردار بود و اسباب خرسندی و عنایت ویژه مقام معظم رهبری را فراهم آورد و به لحاظ استقبال مردمی و فروش کتاب نیز گوی سبقت را از دوره‌های پیشین ربوده.
 
موفقیت هر نمایشگاه علمی ازجمله کتاب با بیش‌ از ۱۲۰ هزار عنوان جدید در نمایشگاه امسال نشانگر پویایی و طراوت جامعه نویسندگان و ملت بزرگ ایران است و این روندی است که بایستی به‌عنوان شاخص و چراغ راه آینده برای موفقیت نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در نظر گرفته شود با توجه به بررسی‌ها و نظرسنجی‌ها مواردی نظیر تنوع آثار، جذابیت غرفه‌ها، فضای مناسب، گفتمان‌های نقد و بررسی، برنامه‌های فرهنگی و ادبی تقویت بخش بین‌الملل مردمی بودن و حضور کم نظیر مردم گفتمان‌های عفاف و حجاب و ... از ویژگی‌ها و نقاط قوت نمایشگاه امسال محسوب می‌شود که جملگی حکایت تدبیر، بلند همتی و تلاش جهادی دست‌اندرکاران ناشران و بویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد.
 
بر این اساس مراتب تشکر و قدردانی خود را از مساعی ارزشمند وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت محترم فرهنگی و نقش آفرینان مؤثر اعلام کرده و مواردی را جهت رفع کاستی‌ها، افزایش رضایت‌مندی مردم و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تقدیم می‌داریم:
 
۱ـ تلاش و برنامه‌ریزی برای کاهش قیمت کاغذ و کتاب و با هدف افزایش توان خرید مردم
۲ـ گسترش بیشتر نمایشگاه‌های کتاب استانی، بر مبنای تحقق عدالت فرهنگی
۳ـ اختصاص جایگاه ویژه در شان به محصولات دیجیتال و سایبری و کتاب کودکان»
کد مطلب : ۳۳۸۵۹۴
https://www.ibna.ir/vdcjhoetxuqetiz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402