رمان «شاه بهار» نوشته سعید تشکری به‌عنوان سومین اثر از سه‌گانه ولادت توسط راهی بازار نشر شد.
آخرین جلد سه‌گانه ولادت به بازار آمد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رمان «شاه بهار» سومین اثر از سه گانه ولادت نوشته سعید تشکری است که روایتی داستانی از زندگی امام رضا(ع) و خواهر ایشان، حضرت معصومه(س) را شامل می‌شود.

در مجلد اول از این رمان داستان زندگی دو شبان خراسانی که یکی کاتب و دیگری صحاف است روایت می‌شود. آنها فرزندخوانده‌های خود را که در ویرانه‌های شوش دانیال پس از دیدار با مولای خود امام موسی کاظم(ع) در پی کشتاری که عباسیان برای تاراج پارسیان انجام داده‌اند می‌یابند و آنها را از بدو طفولیت در وصیتی مکتوب به نام هم می‌خوانند. لیلا و هاتف اکنون پس از سال‌ها و مرگ این کاتب و صحاف می‌خواهند با هم ازدواج کنند اما پرسش ساده آنها از خود این است: «ما که هستیم و چرا فرزند مولای پدران‌شان ولیعهد تازه عباسیان است؟»

 در مجلد دوم این رمان لیلا و هاتف برای یافتن پاسخ خود و ازدواج با یکدیگر به مدینه می‌روند تا حقیقت امام هشتم شیعیان را بیابند و زندگی خود را آغاز کنند. رسیدن آنان به مدینه مصادف است با هجرت اجباری حضرت امام رضا(ع) به مرو. اکنون هاتف و لیلا یکی در پی امام هشتم به سفر می‌رود و یکی با حضرت معصومه(س) همراه می‌شود. هاتف و لیلا در می‌یابند که ولادتی تازه برای پارسیان رقم خواهد خورد و آن آغاز تابناک سلسله‌ای نیکوست که در آینده به بار خواهد نشست.

در مجلد سوم نیز داستان پس از شهادت امام رضا(ع) غاز می‌شود و این بار فرزندان آنها به سودای یافتن و درک مولایشان امام جواد(ع) از نیشابور و مرو عازم قم و بغداد می‌شوند و در این مسیر است که شمه‌ای از دوران خلافت معتصم و ظلم وی بر شیعیان و سادات رضوی ترسیم می‌شود.

رمان «شاه بهار» که سومین اثر از سه گانه ولادت است همانند دو مجلد سابق تصاویری دارد که پذیرش اندیشه و باور شیعی در میان ایرانیان را نشان می‌دهد. از سوی دیگر نویسنده در هر فصل از رمان خود با خلق تصاویری از زاویه دید یکی از شخصیت‌های سیاه یا سفید حاضر در این اثر به شیوه‌های مختلف به تصویرسازی جریان زیست تاریخی شیعیان در ایران می‌پردازد.

انتشارات نیستان این‌ کتاب را در ۲۳۲ صفحه و قیمت ۶۳ هزار تومان منتشر کرده است.
 
 
کد مطلب : ۳۳۸۵۸۷
https://www.ibna.ir/vdcbwwbfzrhbfsp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402