توسط مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران؛

برنامه‌های بزرگداشت سوم خرداد در مازندران تشریح شد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، برنامه‌های بزرگداشت سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر قهرمان را در استان مازندران تشریح کرد.
برنامه‌های بزرگداشت سوم خرداد در مازندران تشریح شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، سردار «عبدالله ملکی»  با گرامیداشت سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر قهرمان، اظهار کرد: خرمشهر مدال افتخار 2 حماسه مقاومت و آزادی را دارد.

وی افزود: در حماسه مقاومت در اوایل جنگ رزمندگان، عشایر عرب و مردم با اتحاد و وحدت در برابر سپاه هفتم عراق کوچه به کوچه، خیابان به خیابان و میدان به میدان جنگیدند و با وجود مقاومت زیاد به علت نداشتن مهمات و همکاری نکردن بنی صدر به ویژه با مجموعه سپاه و بسیج، دشمن پس از 34 روز خرمشهر را اشغال کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه خرمشهر 576 روز در اسارت دشمن بود، گفت: رزمندگان اسلام در قرارگاه مشترک کربلا و سه قرارگاه فتح، نصر و قدس با همکاری ارتش، سپاه و سایر نیروهای مردمی ظرف 23 روز (از دهم اردیبهشت تا سوم خرداد) شهرهای هویزه و خرمشهر را از دست خصم زبون آزاد کردند.

این مسئول با گرامیداشت چهل و یکمین سال حماسه آزادسازی خرمشهر، تصریح کرد: دستورالعمل برنامه‌های دفاع مقدس و مقاومت از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت کشور ابلاغ شد و برنامه‌های امسال با شعار محوری «ما متحدیم» برگزار خواهد شد.

سردار ملکی از تشکیل ستاد بزرگداشت سوم خرداد در استانداری مازندران خبر داد و یادآور شد: این جلسه به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران و با حضور مدیران و حضور ویدئوکنفرانسی فرمانداران، فرماندهان و مسئولان دفاتر حفظ آثار  شهرستان‌ها برگزار و دستورالعمل ستاد و برنامه‌ها به کمیته‌ها و ستاد شهرستان‌ها ابلاغ شد.

وی برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح، برگزاری جشن‌های دهه کرامت، برگزاری جشن پیروزی با عنوان «فتح دلها» در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس همراه با نورافشانی، ویژه برنامه بزرگداشت مقاومت مردم دزفول در حسینیه عاشقان کربلا، مسابقات ورزشی، افتتاحیه پروژه‌ها و یادمان‌های شهدای گمنام، نشست جهاد تبیین، حضور فرماندهان در سخنرانی قبل از خطبه نمازجمعه، حضور راویان در برنامه‌های گرامیداشت سوم خرداد، عطرافشانی مزار شهدا، پخش بانگ مقاومت و پیروزی در صدا و سیما، نواختن صوت قطار در ایستگاه‌های راه آهن، نواختن صوت کشتی‌ها در بنادر امیرآباد، فریدونکنار و نوشهر و برگزاری یادواره‌های شهدا را از جمله برنامه‌های سوم خرداد عنوان کرد.

سردار ملکی با گرامیداشت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری که به روز دزفول نامگذاری شده است، بیان کرد: بیش از 157 موشک 9 متری توسط دشمن به شهر دزفول اصابت شد و مردم دزفول در مقابل بمباران‌های دشمن بعثی ایستادند و شهر را در همان زمان جنگ بازسازی کردند و مردم ماندند و از تیپ 7 ولیعصر نیرو اعزام می‌کردند و مردم ماندند از رزمندگان اسلام با روحیه شاد پذیرایی می‌کردند.

وی با بیان اینکه برنامه‌هایی نیز با محوریت سوم خرداد در صدا و سیمای مرکز تبرستان تهیه شده است، افزود: همچنین آذین بندی شهرها، بخش‌ها، ادارات، پایگاه‌های بسیج و مجموعه‌های فرهنگی و برپایی مراسم شعر و خاطره از برنامه‌های سوم خرداد به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه مازندران بیش از 250 شهید در عملیات بیت المقدس تقدیم کرده است، شمار جانبازان این عملیات را هزار نفر اعلام کرد و گفت: دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان این عملیات در کمیته ایثارگران پیش بینی شده است.
 
کد مطلب : ۳۳۸۵۱۱
https://www.ibna.ir/vdcizvapzt1apw2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402