کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

هم‌زمان با آغاز دهه کرامت، در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران انجام شد؛

گشایش نمایشگاه نسخه‌های «میراث رضوی در گنجینه ملک»

31 ارديبهشت 1402 ساعت 20:10

نمایشگاه «میراث رضوی در گنجینه ملک»، از روز یک‌شنبه 31 اردیبهشت 1402، هم‌زمان با آغاز دهه کرامت در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش یافت.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، این نمایشگاه، گزیده آثار این گنجینه را مرتبط با امام رضا علیه‌السلام دربرمی‌گیرد.

آثار این نمایشگاه‌ها، نسخه‌های خطی و کتاب‌های چاپ سنگی، سکه‌ها و تمبرهای تاریخی و سکه‌های یادبود است که برپایه گنجینه آثار تاریخی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برگزیده شده و به نمایش درآمده‌اند.

سکه‌های ولایت‌عهدی امام رضا علیه‌السلام و نسخه خطی زیارت، از آثار برجسته نمایشگاه «میراث رضوی در گنجینه ملک» به شمار می‌آیند.

کتابخانه و موزه ملی ملک برنامه‌های گوناگون فرهنگی، هنری و آیینی را در دهه کرامت از 31 اردیبهشت تا 9 خرداد 1402 به اجرا درمی‌آورد. جشن و آیین گرامی‌داشت میلاد اما رضا علیه‌السلام (برپایه وقف‌نامه و وصیت حاج حسین آقا ملک) پایان‌بخش این برنامه‌ها خواهد بود.

دوستداران فرهنگ و هنر برای بهره‌مندی از این برنامه‌ها به ویژه بازدید نمایشگاه «میراث رضوی در گنجینه ملک» می‌توانند از شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 9 تا ساعت 16:45 به ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» مراجعه کنند.


کد مطلب: 338484

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/338484/گشایش-نمایشگاه-نسخه-های-میراث-رضوی-گنجینه-ملک

ایبنا
  https://www.ibna.ir