شماره هفتادوچهارم «نقد و بررسی کتاب تهران» ویژه بهار ۱۴۰۲ منتشر شد.
«نقد و بررسی کتاب تهران» منتشر شد/ از «نام نیک پایدار!» تا «رهبر نهضت ملی»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در پیش از متن این شماره در «نام نیک پایدار!» درباره ناصر تکمیل همایون می‌خوانیم و سپس هرمز همایون‌پور درباره محمد مصدق مطلبی با عنوان «رهبر نهضت ملی، از الف تا ی» نوشته است.

بخش مقالات هم با این مطالب همراه است: «آنی اِرنو نویسنده فرانسوی، برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۲۰۲۲» نوشته اردشیر لطفیان، «یادگیری مداوم در عصر دانش‌بنیان» نوشته فریده مشایخ و کاوه بازرگان، «مطبوعات در خاطرات» نوشته فرید قاسمی، «شناسنامه در عصر مشروطیت» نوشته مسعود محمدی خبازان، «نزار قبانی در زبان فارسی» نوشته کامیار عابدی، «سفره‌دار فرهنگ» نوشته مجید جلیسه، «شاعری با کوله‌بار تجربه» نوشته فرهاد عابدینی، «کتاب بدفرجام یا...؟» نوشته سیروس پرهام.

«پس بگردید و بگردد روزگار!» نوشته محمدهادی فرزانه در بخش نام بعضی نفرات، «مشکل بزرگ آقای کتابچی!» نوشته صفرعلی کرمی در بخش داستان، «سمک عیار» نوشته حسن ذوالفقاری در بخش افسانه‌های ایرانی، «از میان کهنه کتاب‌ها، نشریه‌ها، مدارک و عکس‌های قدیمی» نوشته محمد حسین عزیزی در بخش کهنه کتاب‌ها و  «با دوچرخه تا «ماچوپیچو، نماد تمدن اینکاها» نوشته عباس رزاقی در بخش سفرنامه درج شده‌اند.

همچنین شعرهایی از بیدل دهلوی، اخوان ثالث، سجاد سامانی، گلدیس آذرنوش و امیل ورهارن با ترجمه شهرام امیرپور  در بخش شعر منتشر شده است.

در این شماره از «نقد و بررسی کتاب تهران» سیروس پرهام، ایرج‌ پارسی‌نژاد، علی حصوری، میرداود داور، مصطفی بیان، هرمز همایون‌پور و عبدالعلی دستغیب هم نقدهایی بر کتاب‌های فارسی نوشته‌اند.

کتاب‌های خارجی، معرفی کوتاه، خاطرات فرهنگی، خواندنی‌ها، گزارش‌ها و کتاب‌ها و نشریه‌های تازه از دیگر بخش‌های این شماره هستند. 

هفتاد و چهارمین شماره «نقد و بررسی کتاب تهران» با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی هرمز همایون‌پور در ۱۸۴ صفحه با قیمت ۷۰ هزار تومان منتشر شده است.
کد مطلب : ۳۳۴۳۵۳
https://www.ibna.ir/vdciw5appt1app2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال