گزارش عملکرد سال 1400 ادارات و دفاتر و موسسات تابعه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به همت دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی این معاونت تدوین و منتشر شد.
گزارش عملکرد معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به‌نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور فرهنگی با شرح وظایف از پیش تعیین‌شده و براساس اسناد بالادستی، مجموعه برنامه‌ها و اقداماتی را طراحی و با همکاری و مشارکت دست‌اندرکاران حوزه نشر، صنوف مربوطه و مشارکت نهادهای دیگر انجام می‌دهد. هرساله دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی به تدوین و تهیه گزارش آماری و توصیفی عملکرد ادارات و موسسات تابعه معاونت امور فرهنگی اقدام ‌می‌کند. امسال نیز گزارش عملکرد معاونت امور فرهنگی در سال 1400 در 7 بخش تهیه و تدوین و در تهیه این گزارش تلاش شد با ارائۀ گزارش عملکرد ستاد معاونت امور فرهنگی، دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی، دفتر توسعه کتاب و کتاب‌خوانی، دفتر امور چاپ و نشر، اداره مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و خانه کتاب و ادبیات ایران، زمینه‌ای مهیا شود تا گام‌های روشن‌تری در مسیر اهداف و چشم‌اندازهای تعیین شده برداشته و معیاری برای ارزیابی وضعیت این ادارات به مخاطبان بیرونی ارائه کنند.
 
این گزارش شامل شرح وظایف سازمانی، تقویم فعالیت‌های فرهنگی، مشروح فعالیت‌ها و در پایان موانع و مشکلات به همراه پیشنهادات و با برنامه آتی هرکدام از این دفاتر است. در بخش‌های آماری این گزارش، مقایسه بین سال 1400 با سال 1399 آورده شده است. در بخش پایانی نیز به چالش‌ها و موانع موجود پرداخته شده است. پیشنهادات و برنامه‌های آتی نیز بخش کوتاه اما بسیار مهمی است که دو نکته را یادآور می‌شود، نخست تدوین برنامه‌های هر دفتر برای سال آتی و دوم فراهم آوردن تعیین مسیر آینده که می‌تواند یکی از ملاک‌های ارزیابی عملکرد نیز قرار گیرد.
 
در این گزارش، تلاش شده است اقدامات هرکدام از دفاتر و موسسات به صورت توصیفی و آماری و هم با ارائه نقطه ضعف‌ها به‌طور دقیق ثبت، ضبط، تدوین و منتشر شود.
 
تنظیم و تدوین این گزارش را سجاد جمشیدیان، مهناز سمیعی زیرنظر محمدعلی مرادیان برعهده داشتند. در تهیه و تدوین این مجموعه راحله هوشمند، امور مالی معاونت امور فرهنگی)، مجید سامی، دفتر امور چاپ و نشر، سید‌سعید محمدی حسینی‌نژاد، فروغ ریحانی و سهیلا کیاسی، دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی، فاطمه محبی، دفتر توسعه کتاب و کتاب‌خوانی، علی رجبی، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و علیرضا نوری‌زاده، دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی همکاری داشتند.

گزارش عملکرد معاونت امور فرهنگی سال 1400  گزارش عملکرد معاونت امور فرهنگی سال 1400
کد مطلب : ۳۳۴۳۳۷
https://www.ibna.ir/vdcaeyne049nee1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال