اقتباسی از داستان صادق کرمیار

«نامیرا» با موضوع عاشورا جلوی دوربین می‌رود

«نامیرا» فیلم سینمایی بر مبنای رمانی با همین نام، نوشته صادق کرمیار به کارگردانی شهریار بحرانی عید فطر وارد مرحله پیش‌تولید می‌شود.
«نامیرا» با موضوع عاشورا جلوی دوربین می‌رود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، فیلم سینمایی «نامیرا» آغاز خواهد شد، این فیلم سینمایی برداشتی متفاوت از قیام عاشورا است. فیلم‌نامه این اثر سینمایی را داوود میرباقری در هفت ماه نوشته است. میرباقری نگارش سناریو را از فروردین امسال آغاز کرد البته نگارش فیلم‌نامه را وی  فراغت از ساخت سریال «سلمان» انجام می‌داد. این فیلم داستانش را از از رمان «نامیرا» نوشته صادق کرمیار وام گرفته است.

در خبری که پیشتر از این فیلم رسانه‌ای شده، آمده بود این فیلم درباره قیام عاشورا است درصورتی‌که این کار به صورت مستقیم به عاشورا نظر ندارد بلکه همانند «روز واقعه» نگاهی غیرمستقیم با عاشورا دارد البته داستان در همان سالی که قیام عاشورا رخ داده، اتفاق می‌افتد.

کارگردانی این فیلم بر عهده شهریار بحرانی خواهد بود. به گفته محسن علی اکبری تهیه کننده سینما، تلاش بر این بوده که فیلم برای پخش در جشنواره سال آینده آماده شود. بخش‌های بیرونی این فیلم در بافق یزد و استان مازندران جلوی دوربین خواهد رفت. همچنین بخش‌های داخلی این کار نیز در شهرک غزالی و شهرک دفاع مقدس فیلمبرداری می‌شود.
 
کد مطلب : ۳۳۴۳۲۵
https://www.ibna.ir/vdchiknxm23nxxd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه تئاتر و فیلم فجر