کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اعلام آخرین فرصت ارسال آثار به سی‌امین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی

6 فروردين 1402 ساعت 12:32

دانشجویان مؤلف و مترجم تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ارسال کنند.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، با هدف ایجاد نشاط علمی در فضای دانشگاهی کشور؛ شناسایی و حمایت از دانشجویان نوقلم و صاحب اندیشه؛ معرفی و تجلیل از ناشران فعال در زمینه آثار دانشجویی و تقویت روحیه تتبع و پژوهش در میان دانشگاهیان، دانشجویان مولف و مترجم فرصت دارند تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ آثار خود را به دبیرخانه سی‌امین دوره جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ارسال کنند.
 
شرایط شرکت در جشنواره
دانشجویان تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب سطوح مختلف می‌توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل «فنی و مهندسی»، «علوم پایه»، «علوم انسانی»، «کشاورزی و منابع طبیعی»، «علوم پزشکی و دامپزشکی»، «هنر و معماری» و دو بخش «ویژه» و «بین الملل» به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
 
براین اساس همزمانی دوره تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشر شده، داشتن اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار کتاب در بازه زمانی ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان ۱۴۰۱، ثبت نام اینترنتی، ارسال دوجلد از کتاب به دبیرخانه و ارسال نسخه‌ای از متنِ زبان اصلی آثار ترجمه شده، از جمله شرایط شرکت در جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی است.

همچنین دانش‌آموختگانی که حداکثر دوسال پس از فارغ التحصیلی، کتاب خود را در بازه زمانی فوق الذکر (۱۴۰۱-۱۴۰۰ ) به چاپ رسانده اند نیز می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.
 
کتاب‌های الکترونیک ارسال شده به دبیرخانه جشنواره نیز باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند.
 
یادآور می‌شود آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده‌ای که توسط بیش از یک نفر تألیف یا ترجمه شده اند، صرفاً یک جایزه تعلق خواهد گرفت.
 
نحوه مشارکت ناشران
براساس این فراخوان، ناشران نیز می‌توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی، به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال کنند. در آیین اختتامیه جشنواره از ناشرانی که اهتمام جدی در نشر آثار دانشجویی داشته‌اند، تجلیل خواهد شد.
 
بخش ویژه جشنواره
 این بخش، به موضوعات "اقتصاد دانش بنیان و تولید ملی"، "ادبیات پیشرفت"  اختصاص دارد.
 
بخش بین‌الملل جشنواره
 این بخش به دانشجویان خارجی که در موضوع ایران کتاب نوشته‌اند، اختصاص یافته است. موضوع ایران زیرموضوعاتی مانند ایران‌شناسی، اندیشمندان ایرانی، معماری و هنر ایرانی و ... را در برمی‌گیرد.
 
به گزارش ایبنا؛ به نقل از  روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان باید پس از ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران،‌ خیابان انقلاب، خیابان فخررازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک۷۲، صندوق پستی: ۱۱۶۳-۱۳۱۴۵ سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی ارسال نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۶۶۹۵۲۷۲۷ تماس بگیرند.

 


کد مطلب: 334166

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/334166/اعلام-آخرین-فرصت-ارسال-آثار-سی-امین-جشنواره-ملی-کتاب-سال-دانشجویی

ایبنا
  https://www.ibna.ir