وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛

توفیقات جدید کشور در عرصه بین‌المللی، فرصت ارزشمندی برای توسعه دیپلماسی فرهنگی است

محمدمهدی اسماعیلی در یکصد و پنجاه و یکمین نشست شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تاکید کرد: تحول در اجرای برنامه‌های فرهنگی و توسعه فعالیت‌های فرهنگی در عرصه بین‌الملل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
توفیقات جدید کشور در عرصه بین‌المللی، فرصت ارزشمندی برای توسعه دیپلماسی فرهنگی است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکصد و پنجاه و یکمین نشست شورایعالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ریاست محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور حجت‌الاسلام ایمانی پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اعضای شورای عالی در محل این سازمان برگزار شد.
 
اسماعیلی در ابتدای این نشست ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر و با اشاره به خدمات استفاده از ظرفیت‌های موجود نظام در عرصه فرهنگی، با تقدیر از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده، گفت: تحولات جدی در عرصه بین‌المللی ایجاد شده و فرصت‌های ارزشمندی برای توسعه همکاری‌های فرهنگی با کشورهای مختلف وجود دارد که لازم است با هماهنگی، انسجام و برنامه‌ریزی مناسب، از این ظرفیت‌ها با هدف توسعه دیپلماسی فرهنگی بهره‌برداری کرد و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به‌عنوان قرارگاه فرهنگی، بین‌المللی نظام در خارج از کشور باید در این زمینه برنامه‌ریزی و تلاش مضاعفی کند.
 
وی در ادامه به توطئه و طراحی‌های شوم دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: دشمنان در طول 44 سال گذشته، توطئه‌ها و نقشه‌های فراوانی علیه ملت بزرگ ایران اسلامی به کار گرفته‌اند و البته همواره با شکست مواجه شده‌اند و در جنگ ترکیبی و شناختی که به راه انداخته‌اند، هجمه جدی علیه ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شکل داده‌اند.
 
وی گفت: بر همین اساس ضروری است با اقدامات فرهنگی و تبیین دستاوردها و پیشرفت‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در مقابل این توطئه‌ها ایستادگی کرد.
 
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های تجربی سازمان، گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با توجه به تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم، برنامه‌های تجربی و ایفای نقش قرارگاه فرهنگی بین‌المللی نظام را دنبال می‌کند؛ بنابراین ضروری است تا حمایت‌های لازم را به دست آورده و در همکاری با بخش‌های مختلف، اهداف مورد نظر و توسعه همکاری‌های فرهنگی را تامین کند.
 
به گزارش ایبنا؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی، در این نشست، اعضای شورا نیز ضمن ارائه گزارش‌ها و نقطه نظرات خود، در خصوص دستورات جلسه به بحث و گفتگو پرداختند و دیدگاه‌های مربوط برای تصویب طرح‌های کلان مورد نظر را ارائه کردند.
کد مطلب : ۳۳۲۶۳۷
https://www.ibna.ir/vdcbf5bfzrhbf0p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال