کتاب «چشم حاج آقا»؛ مجموعه خاطرات طنز حجت‌الاسلام والمسلمین حسین جلالی از سفر‌های تبلیغی است که از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است. 
کتاب «چشم حاج آقا»؛ خاطرات طنز یک طلبه از سفر‌های تبلیغی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «چشم حاج آقا»؛ مجموعه خاطرات طنز حجت الاسلام و المسلمین حسین جلالی از سفر‌های تبلیغی است که از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است. 

کتاب «چشم حاج آقا» روایت‌هایی است از آغاز طلبگی و ماجرای اولین تبلیغ حسین جلالی تا خاطرات جبهه و زمانی که به عنوان مبلّغ در لشکر ۴۱ثارالله فعالیّت می‌کند.  ترکش شوخی‌های او حتی به تن فرماندۀ لشکر؛ سردار شهید حاج قاسم سلیمانی هم می‌نشیند. 

 آقای جلالی چند سال بعد از پایان جنگ وارد مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) می‌شوند و تحصیلات‌شان را تا مقطع دکترای روان‌شناسی تربیتی ادامه می‌دهند.
همزمان با تحصیل از سوی مرحوم علامه مصباح یزدی ره به عنوان مسئول دفتر انتخاب می‌شوند و بیش از بیست سال در آنجا خدمت می‌کنند. 

در طول این سال‌ها سفر‌های تبلیغی ایشان همیشه و در سراسر کشور برقرار بوده و ماجرا‌های شیرین و جذابی برای‌شان اتفاق می‌افتد. روایت این ماجرا‌های طنز‌آمیز با نثری روان و جذاب در کتاب «چشم حاج آقا» به تصویر کشیده و در کنار مطالب درس‌آموز لبخند‌های عمیق به قلب و لب‌های مخاطب هدیه خواهد کرد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: 
نماز را شروع کردیم. سوره حمد را کلمه کلمه خواندم و او تکرار کرد. ذوق‌زده رفتم سراغ خواندن سوره. تا کفواً أحد که رسید و او تکرار کرد، توی دلم گفتم: « به به خیلی خوب پیش میره، خدا کنه کسی هل نده نمازش خراب بشه. خدایا خودت کمک کن. »
گفتم: « خب حالا برو رکوع. »
پیرزن بدون اینکه سرش را بچرخاند، کجکی نگاهم کرد و گفت: « چشم حاج‌آقا! »

کتاب «چشم حاج آقا»؛ مجموعه خاطرات طنز حجت الاسلام و المسلمین حسین جلالی از سفر‌های تبلیغی در قطع رقعی، 180 صفحه و به کوشش رضا کشمیری به رشته تحریر در آمده و از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شده است. 
کد مطلب : ۳۳۲۶۲۸
https://www.ibna.ir/vdcb55bfwrhbf0p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال