کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

«آخ! پایت را بلند کن!»؛

آموزش هم‌زیستی با موجودات زنده به کودکان در کتاب جدید کانون

11 بهمن 1401 ساعت 14:06

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کتابی را با عنوان «آخ! پایت را بلند کن!» منتشر کرده است تا به کودکان خردسال مهارت هم‌زیستی و مهربانی با جانداران و موجودات ریز و ذره‌بینی را بیاموزد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ پدران و مادران همیشه این جمله را در گوش کودکان زمزمه می‌کنند که «وقتی راه می‌روید زیر پایتان را نگاه کنید شاید موجودات ریزی در حال رفت‌وآمد باشند، آنها زنده‌اند و باید مراقب‌شان باشیم.»
در این زمینه کتاب «آخ! پایت را بلند کن!» تازه‌ترین اثری است که انتشارات کانون از مجموعه کتاب‌های مرغک به‌قلم سوسن حیاتی و تصویرگری ملیکا جمشیدیان برای خردسالان بالای ۴ سال یا گروه سنی نوباوه منتشر کرده است.
نوشته‌هایی ساده، هماهنگ و پی‌درپی در صفحه‌ها با همراهی تصاویری دلنشین و رنگی با نقشی تاخورده از پای یک کودک، به جذابیت‌ها و درک کودکان از موضوع کتاب کمک می‌کند.
در صفحه‌هایی از این کتاب این کلمات تکرار شده است که: آخ! پایت را بلند کن! زیر کفشت را نگاه کن! خم شو... بیش‌تر... بیش‌تر... بیش‌تر... و در هر صفحه داستان کوتاهی از زندگی یک موجود در حال حرکت برای بچه‌ها بیان شده است. به‌عنوان مثال یک بابامورچه که توی این سرمای زمستان یک دانه برنج پبدا کرده و آن را می‌برد که مامان‌مورچه برای پسرشان مورچون و دخترشان مورچک که زیر باران خیسِ خیس شده‌اند، یک سوپ گرم و خوشمزه درست کند.

کتاب‌های مرغک مجموعه‌ای خواندنی از آثاری برای خردسالان است و تلاشی است برای تولید کتاب‌های قصه که همراه با بازی و سرگرم کردن کودکان به آنها کمک می‌کند دنیای پیرامون‌شان را بهتر حس کنند و بشناسند، با کنجکاوی به دنیا بنگرند و حساس و جست‌وجوگر بربیایند و در نهایت ذهن‌شان پرورش یابد و نیروی اندیشه در آنها رشد کند.

کتاب «آخ! پایت را بلند کن!» از این مجموعه در ۱۶ صفحه مصور و به بهای ۴۰ هزار تومان منتشر و روانه بازار کتاب کودک شده است.
علاقه‌مندان برای خرید این کتاب می‌توانند به فروشگاه‌های کانون در سراسر کشور یا سایت دی‌جی‌کانون به نشانی Digikanoon.ir  مراجعه کنند.


کد مطلب: 332123

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/332123/آموزش-هم-زیستی-موجودات-زنده-کودکان-کتاب-جدید-کانون

ایبنا
  https://www.ibna.ir