وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح کرد:

جایگاه مسجد باید احیا شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور میدانی وزرای دولت انقلابی و مسئولان استانی در مساجد همزمان با ایام دهه فجر خبر داد.
جایگاه مسجد باید احیا شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ سه‌شنبه‌(4بهمن‌ماه) در هفتصد و نودمین جلسه شورای فرهنگ عمومی ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب و ایام دهه فجر با اشاره به رویکرد انقلابی دولت مردمی گفت: مساجد هسته اصلی انقلاب اسلامی به شمار می‌رود و بر همین اساس فعالیت‌های فرهنگی هنری کشور باید به قلب تپنده حوزه دین بازگشته و مساجد، کانون فعالیت‌های فرهنگی و هنری شود.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه امام خمینی‌(ره) نهضت خود را با شبکه مساجد آغاز کردند، گفت: جایگاه مساجد و حسینیه‌ها به‌عنوان فضاهای اصلی نهضت امام راحل باید بار دیگر به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
 
محمدمهدی اسماعیلی از حضور میدانی وزرای دولت انقلابی و مسئولان استانی در مساجد در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: خادمان مردم در دولت انقلابی به‌جای فعالیت‌های شعاری و نمادین، ارتباط بی‌واسطه با مردم را سرلوحه فعالیت‌های خود برای رفع مشکلات قرار داده‌اند‌.
 
وزیر فرهنگ یادآور شد: سرودهای انقلابی از محصولات فاخر فرهنگی جمهوری اسلامی به شمار می‌رود؛ بنابراین باید علاوه بر تولید سرودهای جدید، بازخوانی سرودهای محبوب سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی در قالب‌های مردمی مورد توجه قرار گیرد.
 
به گزارش ایبنا؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه گزارشی درباره نگرش مردم درباره شرایط کلی اقتصاد کشور از سوی مرکز افکارسنجی ملت و بررسی تحولات فرهنگ و مصرف موسیقایی از دیگر دستور جلسات این جلسه بود که مورد بحث و تبادل نظر اعضای شورای فرهنگ عمومی قرار گرفت.
کد مطلب : ۳۳۱۸۰۹
https://www.ibna.ir/vdcbg8bf9rhbfwp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال