نشست تخصصی «معنا و مبنای سرمایه اجتماعی» سه‌شنبه ۴ بهمن با حضور استادان و دانشمندان حوزه علوم اجتماعی برگزار می‌شود.
نشست تخصصی «معنا و مبنای سرمایه اجتماعی» برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نشست تخصصی «معنا و مبنای سرمایه اجتماعی» با حضور استادان و صاحبنظران این حوزه و با همکاری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و مرکز تحقیقات و برنامه‌ریزی شهر تهران روز سه‌شنبه ۴ بهمن در مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار می‌شود.

در افتتاحیه این نشست تخصصی یک روزه، حجت الاسلام و المسلمین رضا غلامی رئیس مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی، حجت الاسلام و المسلمین سعید رضا عاملی دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی و عطاالله رفیعی آتانی رئیس مرکز تحقیقات و برنامه‌ریزی شهر تهران سخنرانی می‌کنند.

همچنین در ادامه این نشست افرادی چون عبدالحسین کلانتری، حجت‌الاسلام حمید پارسانیا، رضا پورحسین، بهاره آروین، محمدحسین صفار هرندی، سعید زاهد، سید مجید امامی، لیلا فلاحتی و مریم شعبان مباحث خود را ارائه می‌کنند.

مفهوم و قلمرو دانشی سرمایه اجتماعی؛ نظریه‌های سرمایه اجتماعی در جهان سکولار و دینی، ضرورت نگاه دینی اسلامی به سرمایه اجتماعی، نسبت و مناسبات سرمایه اجتماعی با ایمان دینی، هویت ملی، پساتجدد، مقاومت‌گرایی و حقوق مردم؛ سرمایه‌اجتماعی در جوامع از منظر تاریخ و فلسفه؛ مؤلفه‌ها، شاخص‌ها و مختصات سرمایه اجتماعی، رویکرد سیستمی به سرمایه‌اجتماعی، پارادایم یا گفتمان در سرمایه‌اجتماعی و تراز مطلوب در سرمایه‌اجتماعی در جامعه اسلامی محورهایی است که به آنها پرداخته می‌شود.

این‌نشست روز سه‌شنبه ۴ بهمن در دو پنل از ساعت ۸ تا ۱۷ برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در آن به مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی به نشانی پاسداران، خیابان مؤمن‌نژاد (گلستان یکم)، پلاک ۱۲۴، مراجعه کنند. همچنین این مراسم از طریق صفحه اسکای‌روم مؤسسه به نشانی b2n.ir/iscs به‌صورت زنده‌ پخش می‌شود.
کد مطلب : ۳۳۱۷۲۳
https://www.ibna.ir/vdcgxq9wwak9wu4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال