با سخنرانی روحانی مسجد التوحید بوئنوس آیرس؛

سلسله نشست‌های «جریان‌شناسی فرهنگی آمریکای لاتین» آغاز می‌شود

اداره کل توسعه روابط فرهنگی اروپا- آمریکای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سلسله نشست‌های «جریان‌شناسی فرهنگی آمریکای لاتین» را با سخنرانی روحانی مسجد التوحید بوئنوس آیرس آغاز می‌کند.
سلسله نشست‌های «جریان‌شناسی فرهنگی آمریکای لاتین» آغاز می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در راستای رسالت خود مبنی بر گسترش ارتباطات بینا فرهنگی و ضرورت آشنایی با فرهنگ دیگر کشورها سلسه نشست‌هایی را با استفاده از پتانسیل منظومه علمی و فرهنگی کشور و در راستای شناخت جریانات فرهنگی-اجتماعی و دینی رایج در آمریکای لاتین برگزار می‌کند.

جریان شناسی یک ضرورت اساسی در روزگار معاصر و از مهمترین ابزارها برای فعالیت در عرصه‌های فرهنگی است، آشنایی با فرهنگ کشورها می‌تواند از پراکندگی فرهنگی جلوگیری کرده و باعث ایجاد همسویی و وفاق فکری و کسب توانمندی لازم برای مواجهه اصولی با دیگر فرهنگ‌ها شود و این موارد از مهمترین ثمره‌های جریان شناسی فرهنگی به شمار می‌رود.

جریان شناسی فرهنگی، می‌تواند راهبردهای جدیدی را برای فعالیت‌های فرهنگی ارائه کند و با توجه به سرعت سیر تحولات سیاسی و اجتماعی در جهان و بویژه در آمریکای لاتین، برگزاری جلسات با متخصصین منظومه علمی و دانشگاهی کشور می‌تواند در تبیین مسیر راه فعالیت‌های آتی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این حوزه راهگشا باشد.

به همین منظور اداره کل توسعه روابط فرهنگی اروپا- آمریکای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سلسله نشست‌هایی را با موضوع جریان شناسی در آمریکای لاتین را در دستور کار خود قرار داده است. این جلسات در ۱۵ جلسه و در روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت ۱۰-۱۲ در سالن اجتماعات معاونت توسعه روابط فرهنگی بین المللی برگزار خواهد شد.

اولین جلسه این نشست امروز ۰۲/‏۱۱/‏۱۴۰۱‬ برگزار می‌شود و سخنرانان مدعو حجت الاسلام و المسلمین محمد امین ناجی مدیر مؤسسه نسیم رحمت و شیخ عبدالکریم پاز امام جمعه مسجد التوحید بوئنوس آیرس آرژانتین هستند.

سایر موضوعاتی که در جلسات آتی این نشست‌ها مطرح خواهند بود عبارتند از:
• جریان شناسی فرهنگی آمریکای لاتین در حوزه دین و مذهب
• جریان شناسی فرهنگی آمریکای لاتین در حوزه جریان‌های شاخص فکری و فلسفی
• جریان شناسی فرهنگی آمریکای لاتین در حوزه هنرهای نمایشی (تئاتر، سینما و…)
• جریان شناسی فرهنگی آمریکای لاتین در حوزه هنرهای تجسمی (طراحی، عکس و…)
• جریان شناسی فرهنگی آمریکای لاتین در حوزه رسانه
• جریان شناسی فرهنگی آمریکای لاتین در حوزه ادبیات، شعر، رمان و...
• جریان شناسی فرهنگی آمریکای لاتین در حوزه گرایشات جدید سیاسی، دولت احزاب و جریانات در مبارزه با امپریالیسم و نظام سلطه
کد مطلب : ۳۳۱۶۹۳
https://www.ibna.ir/vdccosq112bq1e8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال