جدیدترین اثر انتشارات کتاب جمکران به نام «چهل حدیث حجاب» به قلم حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان تولیت محترم مسجد مقدس جمکران منتشر شده است.
کتاب «چهل حدیث حجاب» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، پیامبر گرامی اسلام در حدیث معروف اربعین که شیعه و سنی آن را به طرق متعدد روایت کرده‌اند, توصیه اکیدی به گردآوری، نگارش و حفظ چهل حدیث کرده است. این حدیث، محور اصلی «اربعین نگاری» و مهم‌ترین عامل و انگیزه مسلمانان در نگارش کتاب‌های اربعین بوده است.

در این کتاب‌ها چهل حدیث از احادیث معصومان در موضوعات مختلف اعتقادی و اخلاقی گردآوری شده و بعضا شرح و توضیح داده شده‌اند. حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدحسن رحیمیان» تولیت محترم مسجد مقدس جمکران نیز با انگیزه تبیین جایگاه زن در نگاه اسلام، چهل حدیث درباره حجاب، نگاه و ازدواج جمع‌آوری کرده است به امید آنکه با بهره گرفتن از سخنان نورانی مکتب وحی و گذاشتن نواهی الهی و برخورد سلبی اسلام با گناهان و عوامل تباهی جامعه در کنار اوامر مؤکد و برخورد اثباتی آیین حق درباره ازدواج، راه سعادت جامعه فراهم شود و این کتاب را انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسانده است.

از دیگر کتاب‌های حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدحسن رحیمیان» در انتشارات کتاب جمکران چهل حدیث دیگری است به نام «دوستت دارم» که با انگیزه تقویت بنیان خانواده و تشدید محبت و الفت بین ایشان، چهل حدیث درباره عشق‌ورزی و آیین همسرداری را از کلام معصومان گرد آورده‌اند.

کتاب «چهل حدیث حجاب» به قلم حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدحسن رحیمیان» در 74 صفحه و با قیمت 18000 تومان توسط انتشارات کتاب جمکران روانه بازار نشر شده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
اگر خواستار سلامت ناموستان هستید!
قَالَ الصادق: بَرُّوا آبَاءَكُمْ يَبَرَّكُمْ أَبْنَاؤُكُمْ وَعِفُّوا عَنْ نِسَاءِ النَّاسِ تَعِّف نِسَاؤُكُمْ؛
به پدرانتان نیکی کنید تا فرزندانتان به شما نیکی کنند و دربرابر زنان مردم عفت را رعایت کنید تا عفت زنانتان محفوظ بماند.
کد مطلب : ۳۳۱۶۷۲
https://www.ibna.ir/vdcjavet8uqetmz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال