مراسم رونمایی از بزرگ‌ترین نسخه قرآن کریم دیروز در نمایشگاه جشنواره جهانی هنرهای قرآنی رستو در در «پوتراجایا» ی مالزی برگزار شد.
رونمایی از بزرگ‌ترین نسخه قرآن کریم در جشنواره هنرهای قرآنی مالزی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این جشنواره از صبح دیروز، ۳۰ دی‌ماه در مرکز چاپ و نشر قرآن بنیاد رستو مالزی واقع در پوتراجایا آغاز به کار کرد.

در مراسم جشنواره رستو، از بزرگ‌ترین نسخه قرآن با حضور سفیر و رایزن جمهوری اسلامی ایران در مالزی و همچنین رایزنان ترکیه و عراق در مالزی رونمایی شد.

به گفته رایزن کشورمان، این مصحف هشت متر و شصت سانتی‌متر طول، پنج متر عرض، ۱۵۰۰ کیلوگرم وزن و ۴۲۹ صفحه دارد. در این مراسم همچنین از موسوعه‌ای در شرح حال پیامبر(ص) با نام موسوعه المیسره لتعریف نبی الرحمه رونمایی شد.

همچنین در این مراسم تابلویی از سوره واقعه به وسیله هنرمندان بنیاد رستو رونمایی شد که کتابت زیبای آیات و تهذیب آن با دست هنرمندان انجام شده است.

جشنواره بین‌المللی قرآن مالزی که به همت تعدادی از نهادهای مالزیایی از جمله بنیاد رستو و با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در این کشور و مساعدت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سازماندهی شده است به مدت ۱۰ روز تا ۹ بهمن ماه آماده استقبال از عموم بازدیدکنندگان به‌ویژه کودکان و خانواده‌ها است.
کد مطلب : ۳۳۱۶۵۰
https://www.ibna.ir/vdcftydmxw6dmva.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال