در جشنواره بین‌المللی هنرهای قرآنی مالزی برگزار می‌شود:

نمایشگاه بزرگ‌ترین کتاب سیره در جهان

جشنواره ۱۰ روزه بین‌المللی هنرهای قرآنی مالزی دارای بخش‌های مختلف نمایشگاهی از جمله نمایشگاه آثار باستانی مربوط به پیامبر اعظم (ص) و صحابه، نمایشگاه پرده کعبه، نمایشگاه محصولات بنیاد رستو و نمایشگاه بزرگ‌ترین کتاب سیره در جهان است.
نمایشگاه بزرگ‌ترین کتاب سیره در جهان
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، جشنواره بین‌المللی قرآن مالزی به همت تعدادی از نهادهای مالزیایی از جمله بنیاد رستو و با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در این کشور و مساعدت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سازماندهی شده است و به مدت ۱۰ روز تا ۹ بهمن ماه آماده استقبال از عموم بازدیدکنندگان به‌ویژه کودکان و خانواده‌ها است.


رویدادهای متنوعی در این جشنواره جهانی طراحی شده است و مراجعین می‌توانند از مجموعه چاپ قرآن و فرآیندهای مربوطه بازدید کنند و کتب قدیمی و فرسوده قرآنی و اسلامی را برای امحاء به بخش مربوطه تحویل دهند.

علاوه بر این، می‌توان به حراج آثار هنری، بازار محصولات حلال، جشنواره پویانمایی و فعالیت‌های مخصوص کودکان مانند رنگ‌‎آمیزی اشاره کرد.

این جشنواره ۱۰ روزه دارای بخش‌های مختلف نمایشگاهی است؛ از جمله نمایشگاه آثار باستانی مربوط به پیامبر اعظم (ص) و صحابه، نمایشگاه پرده کعبه، نمایشگاه محصولات بنیاد رستو و نمایشگاه بزرگ‌ترین کتاب سیره در جهان.

هیئتی از ایران شامل هنرمندان قرآنی متشکل از علی جنگی، هنرمند مرمت‌کار و قلم‌زن و علی همتی، استاد خط و حکاکی روی عقیق هر دو از خراسان رضوی، محسن سلیمانی، هنرمند خوشنویس خط ثلث و کوفی ایرانی و از هنرمندان کالیگرافی، پیمان پیروی، هنرمند خوشنویسی نستعلیق و شکسته نستعلیق، محمد حاتمی، نماینده سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و همچنین یکی از هنرمندان ایرانی تذهیب‌کار مقیم مالزی اعضای هیئت ایرانی شرکت‌کننده در جشنواره هستند.
کد مطلب : ۳۳۱۶۴۸
https://www.ibna.ir/vdcc0sq142bq1e8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال