کتاب «مسافر انارستان» براساس خاطرات واقعی و سبک زندگی شهید «عبدالنبی یحیایی» به روایتگری خانواده، دوستان و همرزمانش به صورت داستانه‌گونه در انتشارات حماسه یاران به نویسندگی «لیلا خجسته‌راد» منتشر شد.
کتاب «مسافر انارستان» روایتی از شهید زنده «عبدالنبی یحیایی» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عبدالنبی یحیایی شهید نظام جمهوری اسلامی که در سال ۱۳۴۲در روستای تنگ ارم شهرستان دشتستان استان بوشهر به دنیا آمد و در تاریخ ۸ مردادماه ۱۳۶۲، روی ارتفاعات حمزه کردستان عراق، برای خاموش کردن آتش مسلسل یکی از سنگرهای دشمن نارنجکی برمی‌دارد و به طرف سنگر می‌رود. اما میان خاکریز دشمن و نیروهای خودی مورد اصابت گلوله‌های دشمن قرار می‌گیرد و به دیدار حق می‌رود.

کتاب «مسافر انارستان» بر اساس خاطراتی واقعی و سبک زندگی شهید «عبدالنبی یحیایی» به روایتگری خانواده، دوستان و همرزمانش به صورت داستانه‌گونه در انتشارات حماسه یاران منتشر شده است. 

گزیده‌ای از کتاب مسافر انارستان: جهان بخش دیلمی زیر سیمان پایین قبر انداخت و آن را بلند کرد. همین باعث شد که چشمش به حفره‌ای بیفتد. سرش را نزدیک برد و دید سه سنگ لحد فرو رفته. سرش را که پایین‌تر برد، یک آن بوی خوش عطری وارد مشامش شد. کریم را صدا زد: کریم بیا و ببین، کریم و حسین هر دو آمدند جلو و آن‌ها هم متوجه آن عطر خوش شدند. هر سه ماندند چه کنند. عبدالکریم داشت با خودش فکر می کرد وقتی جنازه عبدالنبی را آوردند این بوی عطر را نداشت.

کد مطلب : ۳۳۰۱۷۷
https://www.ibna.ir/vdciyuapyt1apz2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال