سه مُجلد تازه از مجموعه «وصیت‌نامه کامل شهدا» توسط اداره کل اسناد و انتشارات معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران منتشر شد.
انتشار کتاب سه جلدی از مجموعه «وصیت‌نامه کامل شهدا»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سه مُجلد تازه از «وصیت‌نامه کامل شهدا» توسط نشر شاهد روانه بازار کتاب شد. این کتاب‌ها که با هدف حفظ و دسترسی‌پذیری اسناد شهدا به مثابه میراث معنوی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای نسل امروز و آیندگان منتشر شده است؛ به وصیت‌نامه شهدای استان‌های البرز، خراسان شمالی، گیلان می‌پردازند.

بر این اساس، «دومین دفتر وصیت‌نامه کامل شهدا استان البرز» به کوشش «امیر رزاق‌زاده و زهرا گل‌محمدی» ، «دفتر دوم از کتاب وصیت‌نامه کامل شهدا استان خراسان شمالی» به کوشش دکتر «محمدعلی شریفیان و دکتر محمدرضا حسنی» و «سومین جلد از کتاب وصیت‌نامه کامل شهدا استان گیلان» به کوشش «نسرین خادمی خالدی» با شمارگان یکهزار نسخه به چاپ رسیده‌اند.

همچنین، «دفتر دوم وصیت‌نامه کامل شهدا - استان البرز» شامل وصیت‌نامه‌های 100 شهید، «دفتر دوم از کتاب وصیت‌نامه کامل شهدا - استان خراسان شمالی» شامل وصیت‌نامه‌های 115شهید و «سومین جلد از کتاب وصیت‌نامه کامل شهدا -  استان گیلان» به وصیت‌نامه‌های 113 شهید پرداخته‌اند.

برای اعتبار اسنادی به وصیت‌نامه شهیدان، ابتدا این متن‌ها از نظر سندی مورد بررسی قرار گرفت و اطلاعات پایه‌ای آن‌ها از مراکز ذیربط بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت شد تا اصل معتبر بودن اسناد و اطلاعات در تدوین کتاب رعایت شود.

مجموعه «وصیت‌نامه کامل شهدا» به تحلیل و نقد وصایای شهیدان نپرداخته است و صرفا از هر وصیت‌نامه مهمترین عبارت‌ها و نکات استخراج شده و در قالب «عبارت‌های کلیدی» در پایان هر وصیت‌نامه آمده است.
کد مطلب : ۳۲۹۳۶۴
https://www.ibna.ir/vdcepo8xejh8wxi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه شهید سردار سلیمانی