محمدمهدی اسماعیلی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ماهیت مردمی دارد، گفت: تمام تلاش دولت در دوره جدید معطوف به بازگرداندن انقلاب به ریل اصلی خود است تا با توجه ویژه به مطالبات برجامانده، اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی را تقویت کند.
دولت مردمی به دنبال حل معضل فاصله میان مردم و حاکمیت است/ دشمن از دستاوردهای نظام اسلامی و دولت مکتبی هراس دارد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز جمعه سوم آذر در ادامه سفر به استان اردبیل، در سخنرانی بین خطبه‌های نماز جمعه شهرستان مشگین شهر با گرامیداشت هفته بسیج و درود بر ارواح پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: بسیج در همه مقاطع انقلاب اسلامی از جمله دفاع مقدس، دفاع از حرم، دفاع از سلامت و امنیت نقش آفرینی کرده است و این روزها در جای جای ایران عزیز، دوشادوش برادران جان برکف نیروی انتظامی در صحنه حاضر است تا از کیان اسلام و انقلاب اسلامی در مقابل تجاوز دشمن تا بن دندان مسلح به همه ابزارهای رسانه ای، مادی و شیطانی دفاع کند.

اسماعیلی ادامه داد: بنای دولت مردمی و انقلابی برداشتن فاصله میان مردم با حاکمیت و دولت است؛ به این منظور دولت به میان مردم می رود و سخنان مردم را بی واسطه می شنود تا مردم مطالباتشان را باصراحت و بدون لکنت در برابر مسئولان به زبان بیاورند.

وزیر فرهنگ افزود: انقلاب اسلامی ماهیت مردمی دارد و تمام تلاش دولت در دوره جدید معطوف به بازگرداندن انقلاب به ریل اصلی خود است تا با توجه ویژه به مطالبات برجامانده، اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی را تقویت کند.

وی تاکید کرد: نظام اسلامی برخاسته از رای و اراده مردم است و تداوم و بقای آن به پشتیبانی مردم وابسته است. آن چه انقلاب را در چهل و سه سال گذشته مستحکم و قدرتمند نگاه داشته ارتباط با دولت های خارجی نبوده چون تاکنون جز توطئه، تحریم و تهدید از دولت های قدرتمند دنیا چیز خاصی ندیده ایم و آنچه انقلاب را سرپا نگاه داشته ایمان به خدا، پشتیبانی آحاد مردم و هدایت‌های رهبری عزیز، حکیم و فرزانه انقلاب بوده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نگاه دولت به افزایش تعامل میان مردم و حاکمیت است و در دوره اخیر نشان داده که با پشتیبانی مردم و توجه به مطالبات مردم می توان موانع را از پیش رو برداشت.

اسماعیلی یادآور شد: دولت تاکنون موانع بسیاری را برطرف کرده است. امروز میزان تجارت خارجی کشور با همسایگان به چندین برابر  رسیده است. وقتی دولت امور اجرایی کشور را تحویل گرفت، آمار فوت کرونا، روزانه بیش از هفتصد نفر بود اما اکنون این آمار در بسیاری روزها به صفر رسیده است. از سوی دیگر، فعالیت دولت ده ها و صدها دستاورد دیگر به همراه داشته که از جمله آن ها می توان به اجرای پروژه های بر زمین مانده و توجه به نیازهای مستضعفین و محرومین اشاره کرد.

وزیر فرهنگ با بیان این که دولت با همه قوت در حال فعالیت است، تصریح کرد: این که دشمن در اوج موفقیت های کشور تلاش می کند با دو قطبی سازی جامعه ما را دچار انشقاق کند به خاطر واهمه و ترسی است که از دستاوردها و اقدامات انقلابی نظام اسلامی و دولت مکتبی احساس می کند. 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: همه مشکلات با حضور و پشتیبانی مردم و توکل به خداوند حل خواهد شد و جامعه اسلامی قوی تر و شکوهمندتر از گذشته به مسیر خود ادامه خواهد داد.

گفتنی است، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز جمعه در ابتدای سفر استانی خود به استان اردبیل با حضور در گلزار شهدای شهرستان مشگین شهر از توابع استان اردبیل به مقام شامخ شهدای این منطقه ادای احترام کرد.

بازدید از چند پروژه عمرانی، دیدار با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه مشگین‌شهر و حضور و سخنرانی به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر فرهنگ به شهرستان مشگین شهر بوده است.
کد مطلب : ۳۲۹۲۸۲
https://www.ibna.ir/vdcdjn0sxyt0xx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تحریف تاریخ