رونمایی از کتاب «نعمت جان»

راوی «حوض خون» زندگینامه خودش را نوشت

کتاب «نعمت جان» نوشته صغری بُسطاک امدادگر و پرستار هشت سال دفاع مقدس، طی مراسمی رونمایی شد.
راوی «حوض خون» زندگینامه خودش را نوشت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، طی مراسمی از کتاب «نعمت جان» نوشته صغری بُسطاک امدادگر و پرستار بیمارستان شهید کلانتری اندیمشک در هشت سال دفاع مقدس  رونمایی شد.

صغری بُسطاک اظهار کرد: تاکنون حدود ۹ هزار جلد از کتاب نعمت جان به چاپ و فروش رسیده و با استقبال بسیار خوبی از سوی هموطنان روبرو شده است.

وی گفت: موضوع کتاب در خصوص زندگینامه خودم از زمان قبل و بعد از انقلاب، ازدواج و فعالیت‌های صورت گرفته در هشت سال دفاع مقدس است.

بُسطاک در خصوص کتاب حوض خون افزود: یکی از راویان این کتاب بنده بودم که در خصوص اتفاقات رختشورخانه مناطق جنگی و شستشوی لباس‌ها و پتوهای رزمندگان سخن گفته و این تجربیات در قالب کتاب حوض خون به چاپ رسید.

رزمنده هشت سال دفاع مقدس در خصوص کتاب نعمت جان، ابراز کرد: فعالیت‌های بسیاری در دفاع مقدس، قبل و پس از انقلاب داشتیم و با توجه به این تجربیات احساس وظیفه می کردم تا این اتفاقات را به نگارش در‌بیاورم و پس از ۳۰ سال توانستیم این کتاب را به چاپ برسانیم تا هموطنان از اتفاقات جنگ، فعالیت‌های صورت گرفته در بیمارستان شهید کلانتری در ایام جنگ و پس از انقلاب آشنا شوند‌.

وی در خصوص علت نامگذاری این کتاب، عنوان کرد: همسر بنده که جانباز قطع نخاعی است، در سال ۶۸ برای درمان به آلمان رفت و پایان نامه‌های بنده را نعمت جان خطاب می کرد که این باعث انتخاب موضوع و نام کتاب شد.


بُسطاک در خصوص دلیلش برای ازدواج با یک جانباز قطع نخاعی، مطرح کرد: در ۲۲ سالگی زمانی که قصد ازدواج با جوانی را داشتم او در جنگ به شهادت رسید و با مشاهده مجروحین و شهدایی که در هنگام کار در بیمارستان شهید کلانتری اندیمشک، عهدی با خدا بستم تا با جانبازی قطع نخاعی ازدواج کنم.

وی تاکید کرد: همسر بنده در سال ۶۰ در شکسته شدن حصر آبادان از گردن به پایین فلج شده و ویلچرنشین شد و ما در سال ۶۷ ازدواج کردیم و اینگونه به عهدی که با خدای خود بسته بودم، ماندم و تا به امروز در کنار هم زندگی می کنیم.
کد مطلب : ۳۲۹۱۸۵
https://www.ibna.ir/vdcfc1dmtw6d0ya.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401