کتاب «تعامل با اهل کتاب بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)» اثر محمد سحرخوان در 78 صفحه روانه بازار نشر شد.
کتاب «تعامل با اهل کتاب بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «تعامل با اهل کتاب بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع)» اثر محمد سحرخوان است که در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 78 صفحه به چاپ رسید.
 
پژوهشکده مذکور تلاش کرده است با پژوهشگران فرهیخته و بهره گیری از آموزه های نورانی قرآن و اهل بیت(ع) و تدوین فرهنگنامه سبک زندگی، کاربردی ترین اطلاعات موضوعات مرتبط با حوزه‌های گوناگون فردی، خانوادگی، اجتماعی و محیط زیست را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.  

در میان مدخل‌های این فرهنگنامه، بعضی از موضوعات از ویژگی‌های خاص فرهنگی برخوردار است و عموم افراد جامعه به صورت گسترده با آن سروکار دارند. از این رو، به منظور ارتقا و تقویت سبک زندگی اسلامی، شایسته است آموزه‌های دینی مربوط به این گونه موضوعات علاوه بر ارائه در فرهنگنامه، به صورت کتابچه های مستقل نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

بر همین اساس، در اثر پیش‌رو شاخصه های مربوط به تعامل با اهل کتاب در آموزه‌های قرآن و اهل بیت(ع) تهیه می‌شود و در اختیار علاقه مندان قرار می‌گیرد. در این اثر، پس از مفهوم شناسی سبک زندگی اسلامی و مبانی و گستره سبک زندگی اسلامی، مطرح و اهمیت تعامل با اهل کتاب تبیین شده است.

نویسنده، در ادامه این اثر، به بیان مبحثی با عنوان «قرآن و اهل کتاب» پرداخته و سپس انواع تعامل با اهل کتاب (امور فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، نظامی، اجتماعی، احکام شرعی، روابط با اهل کتاب) را مورد بحث و بررسی قرار داده است.
 
کد مطلب : ۳۲۹۱۴۲
https://www.ibna.ir/vdci53aprt1arz2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401