نمایشگاه مجازی «یادگار دوست» از مجموعه وقفی دکتر حجت‌زاد به کتابخانه و موزه ملی ملک را به مناسبت هفته وقف به تماشا بنشینید.
نمایشگاه مجازی «یادگار دوست» به مناسبت هفته وقف
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، وقف‌شده بر آستان قدس رضوی، وقف، این سنت و آیین دیرینه نیکوکاری در سرزمین ایران، دستاوردهایی بزرگ در زمینه‌های گوناگون اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در تاریخ ایران داشته است. وقف فرهنگی در این میانه از بهترین روش‌های پاسداری از مواریث فرهنگی و تمدنی به شمار می‌آید که از سده‌ها پیش در این سرزمین رواج داشته است. واقفان در روزگار ما نیز همچنان به این شیوه نیکوکاری و وقف پایبندند.

دکتر علی حجت‌زاد از واقفان مجموعه‌های فرهنگی- تاریخی به کتابخانه و موزه ملی ملک به شمار می‌آید. این نیک‌اندیش و نیکوکار، مجموعه‌ای از آثار تاریخی را در دهه 90 خورشیدی به کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا کرده است.

گزیده‌ای از این آثار اهدایی را در تالارهای کتابخانه و موزه ملی ملک به ویژه «تالار هنر و زندگی» به نمایش درآمده است. نمایشگاه مجازی «یادگار دوست» از مجموعه وقفی دکتر حجت‌زاد را به مناسبت روز وقف می‌توانید ببینید:کد مطلب : ۳۲۶۸۴۵
https://www.ibna.ir/vdcfjvdmtw6d0ca.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تحریف تاریخ