توسط انتشارات «راه یار»؛

«به عشق بچه‌های تو دِه» منتشر شد

کتاب «به عشق بچه‌های تو دِه»؛ خاطرات شفاهی آموزشیاران نهضت سوادآموزی کاشان نوشته فاطمه بابایی توسط انتشارات راه یار منتشر و راهی بازار نشر شد.
«به عشق بچه‌های تو دِه» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «به عشق بچه‌های تو دِه»؛ خاطرات شفاهی آموزشیاران نهضت سوادآموزی کاشان به قلم فاطمه بابایی به‌تازگی توسط انتشارات «راه یار» منتشر شده است.

فرمان امام خمینی (ره) برای تشکیل نهضت سوادآموزی در سال ۵۸، فرآیند ریشه‌کنی بی‌سوادی در کشور را کلید زد. استقلال و عدم وابستگی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی در اندیشه امام منشأ رفع سایر وابستگی‌ها و استقلال فکری و هویتی بود.

امام، زمینه رسیدن به این هدف را باسواد شدن عموم جامعه و سپس رشد فکری آن‌ها می‌داند؛ به همین دلیل، فرمان سوادآموزی به مردم را به صورت نهضت (قیام) و هم‌افزایی مردمی و بدون قرطاس‌بازی ارگان‌ها صادر می‌کند: «هرکس نوشتن و خواندن ابتدایی را آموخته باشد. برای این امر لازم است تمام بی سوادان برای یادگیری و تمام خواهران و برادران باسواد برای یاددادن بپاخیزید.»

کتاب «به عشق بچه‌های تو دِه» حاصل ۵۹ ساعت مصاحبه با تعدادی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی دهه شصت در کاشان است. فاطمه بابایی، تحقیق و تدوین این کتاب را برعهده داشته است.
کد مطلب : ۳۲۶۷۱۰
https://www.ibna.ir/vdcgq39wzak9xu4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401