بیست‌‌وهفتمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ سهروردی به «ظرفیت‌های حکمت سهروردی در فلسفه‌ی اخلاق» اختصاص دارد که با سخنان احمد فاضلی در روز چهارشنبه۳۰ شهریورماه ساعت ۱۵ برگزار می‌شود.
ظرفیت‌های حکمت سهروردی در فلسفه‌ اخلاق
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) از نقاط حائز اهمیت در حکمت سهروردی، وجود ظرفیت‌های فلسفی جهت بهره‌برداری در فلسفه‌ی اخلاق است. خوانش غایت‌‌انگارانه‌ی فضیلت در رساله‌ی «لغت موران» در کنار دیدگاه سهروردی در تعریف دانش، به نتیجه قابل توجهی می‌انجامد. از طرفی گسترش دامنه خلق، ارادت و مسئولیت اخلاقی لایه‌های عمیق وجودی انسان ـ به‌عنوان مثال شناخت تصدیقی ـ را به ارمغان می‌آورد و از طرف دیگر «غایت توحیدی» به عنوان فضیلت و نه متوجه زیست فضیلت‌مند فاعل اخلاقی، درک می‌شود.

بیست‌‌وهفتمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ سهروردی به «ظرفیت‌های حکمت سهروردی در فلسفه‌ی اخلاق» اختصاص دارد که با سخنان دکتر احمد فاضلی در روز چهارشنبه۳۰ شهریورماه ساعت ۱۵ برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ این مرکز در آپارات پیگیری کنند.
 
کد مطلب : ۳۲۶۴۶۴
https://www.ibna.ir/vdcceeq102bqi08.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیاده‌روی اربعین 1401