نشست هفتگی شهر کتاب روز ۲۹ شهریورماه به «گفت‌وگوی ادبی ایران و چک» اختصاص دارد.
نشست گفت‌وگوی ادبی ایران و چک برگزار می شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشست هفتگی شهر کتاب در روزسه شنبه ۲۹ شهریور ساعت ۱۵ به «گفت‌وگوی ادبی ایران و چک» اختصاص دارد که با حضور زوزانا کریهوا، مونا خادمی‌، مجید بهره‌ور و علی‌اصغر محمدخانی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

در این نشست تاریخ و سیر ترجمه آثار ادبی چک در ایران و گرایش‌های ادبی امروز چک با تاکید بر ادبیات زنان و موضوعاتی که به آن می‌پردازند، بررسی می‌شود. همچنین آثار چند نویسنده معاصر چک مانند کاترینا توچکووا و مارتین ریشاوی معرفی خواهد شد.

براساس این گزارش؛ مثلث وین، بوداپست و پراگ برای شناخت فرهنگ روشنفکری اروپای مرکزی اهمیت فراوانی دارد و بیشترشاعران و نویسندگان چک ازپراگ برخاسته‌اند. مخاطبان ادبیات در ایران با آثار کافکا، کوندرا و کلیما آشنایی دارند ولی ازتحولات ادبی سال‌های اخیر کمتراطلاع دارند. در جمهوری چک نیز ایران‌شناسی و زبان و ادبیات فارسی سابقه‌ای طولانی دارد و این کشور ایران‌شناسان مشهوری مانند ریپکا و بچکا دارد ولی متأسفانه ادبیات معاصرفارسی چندان شناخته شده نیست.
کد مطلب : ۳۲۶۴۳۲
https://www.ibna.ir/vdchx-nxi23nikd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب