کتاب «ملودی برای آفریقا» و طرح جلد کتاب «ملودی برای فلسطین» با موضوع اندیشه‌های ضد استعماری و ضداستکباری رونمایی شد.
«ملودی برای آفریقا» رونمایی شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «ملودی برای آفریقا» به همراه طرح جلد کتاب «ملودی برای فلسطین» با موضوع اندیشه‌های ضد استعماری و ضداستکباری، گذر قاره آفریقا از استعمار و برجسته‌سازی مبارزات ملت فلسطین علیه نژادپرستی رونمایی شد.

کتاب «ملودی به نام آفریقا» بخشی از یک طرح ضد استعماری و ضداستکباری بین‌قاره‌ای است که با مشارکت بیش از چند هزار نویسنده از کشورهای مختلف به‌صورت اثری جهانی به نگارش درآمده است و نماینده ایران در این طرح جهانی، مؤسسه پیام‌آوران صلح و تمدن (M.O.P) در حال همکاری با این طرح بین‌المللی پژوهشی است و این مؤسسه از دانشجویان نخبه اصفهانی تشکیل شده است.

در این پروژه بزرگ مجموعه آثار پژوهشی_ادبی در حوزه دیپلماسی عمومی باهدف بررسی و آگاه کردن جهانیان درباره صلح‌ستیزی و نژاد پرستی درگذشته و همچنین آپارتاید نوین به نگارش درمی‌آید.

این کتاب قبل از رونمایی در وزارت امور خارجه ایران، در سفارت آفریقای جنوبی در تهران و سپس در سفارت جمهوری اسلامی در «پرتوریا» رونمایی شده است؛ محوریت اصلی کتاب گذار قاره آفریقا از استعمار و برجسته‌سازی مبارزات علیه نژادپرستی و آپارتاید است که می‌تواند به‌عنوان الگویی خاص برای اتفاقات مشابه در دنیای کنونی علیه استعمار و استعمارگران باشد.
در مجموعه این آثار که جلد اول آن «ملودی به نام صلح» و جلد دوم آن «ملودی به نام آفریقا» به چاپ رسیده است، همچنین از قاب طرح جلد اثر بعدی این مجموعه با عنوان «ملودی به نام فلسطین» در راستای ظلم و آپارتاید جهانی علیه مردمان فلسطین رونمایی شد. این اثر قرار است با همکاری میلیونی هنرمندان و نویسندگان سراسر دنیا تنظیم و به‌زودی از نسخه ایرانی آن رونمایی خواهد شد.
کد مطلب : ۳۲۶۴۲۶
https://www.ibna.ir/vdcauinei49nuy1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب