وزیر فرهنگ در مراسم یادبود دومین سالگرد ارتحال حجت الاسلام حسینیان مطرح کرد:

درجات علمی حجت‌الاسلام حسینیان در سایه نام پرآوازه‌اش در سیاست نادیده گرفته شد

درجات علمی حجت‌الاسلام حسینیان در سایه نام پرآوازه‌اش در سیاست نادیده گرفته شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ عصر امروز پنجشنبه دهم شهریورماه در مراسم یادبود دومین سالگرد ارتحال حجت‌الاسلام روح الله حسینیان، رییس پیشین مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: تصویر این روحانی مجاهد در فضای عمومی جامعه بیشتر با مشی انقلابی و صراحت لهجه در موضوعات سیاسی و اجتماعی گره خورد و مهمترین ویژگی ایشان، مطالعات علمی در زمینه تاریخ انقلاب اسلامی بود.

اسماعیلی ادامه داد: به‌عنوان یک معلم تاریخ و علوم سیاسی و پژوهشگر انقلاب اسلامی، آثار حجت‌الاسلام حسینیان به‌خصوص مجموعه پنج جلدی انقلاب اسلامی، واجد شرایط تاریخ نگاری دقیق، علمی و کامل است.

وزیر فرهنگ افزود: مخاطب با مطالعه آثار حجت‌الاسلام حسینیان اطلاعات جامع و مطابق با روح انقلاب اسلامی را دریافت می‌کند. به همین خاطر می‌توان گفت ویژگی علمی شخصیت ایشان در سایه نام پرآوازه او در سیاست نادیده گرفته شده است.

عضو شورای عالی انقلاب اسلامی تاکید کرد: امروز که روحیه انقلابی در کشور رو به گسترش است نیاز به معرفی شخصیتی چون حجت‌الاسلام حسینیان بیش از پیش احساس می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد آثار ستودنی این روحانی مجاهد، چه کتاب‌های تاریخی و چه کتاب‌های مرتبط با مطالعات قرآن مورد توجه بیشتر قرار گیرد. 

وزیر فرهنگ دولت مردمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روحیات حجت‌الاسلام حسینیان گفت: عشق به امام (ره) از ویژگی‌های بارز شخصیتی حجت‌الاسلام حسینیان به شمار می‌رود که این خصوصیات در همه  فعالیت‌هایش موج می‌زد؛ چنان که در گفت‌وگو با ایشان همواره حس عشق همه جانبه به امام (ره) به مخاطب منتقل می‌شد، شاید در کمتر کسی بتوان این میزان عشق و علاقه به ولایت و پایمردی در مسیر آرمان‌های انقلاب را پیدا کرد.

اسماعیلی با یادآوری خاطراتی از رئیس فقید مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: ایشان در مواجه با پرسش‌های تاریخی، با بهره‌گیری از حافظه مثال زدنی خود، پاسخ‌هایی دقیق و کامل ارائه می‌داد.

وی همچنین در پایان با اشاره به علاقه حجت‌الاسلام حسینیان به سید و سالار شهیدان، گفت: در سال‌های واپسین عمر، حال عمومی ایشان چندان مساعد نبود اما شرکت در راهپیمایی اربعین را ترک نمی‌کرد.

گفتنی است مراسم یادبود دومین سالگرد ارتحال حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان با حضور علاقه‌مندان به این روحانی مجاهد در سالن همایش‌های مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
کد مطلب : ۳۲۵۸۵۵
https://www.ibna.ir/vdcfttdmtw6d0ca.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیاده‌روی اربعین 1401