به همت مؤسسه آموزش عالی طلوع مهر؛

کتاب نظریه فرآیندی انقلاب اسلامی رونمایی می‌شود

کتاب نظریه فرآیندی انقلاب اسلامی تألیف حجت الاسلام محسن مهاجرنیا دوشنبه ۷ شهریورماه طی مراسمی رونمایی می‌شود.
کتاب نظریه فرآیندی انقلاب اسلامی رونمایی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به همت مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم و همکاری اندیشکده مطالعات انقلاب اسلامی مؤسسه آموزش عالی طلوع مهر (قم)، کتاب نظریه فرایندی انقلاب اسلامی از ساعت ۱۸ دوشنبه ۷ شهریورماه رونمایی می‌شود.

این مراسم با حضور آیت‌الله حسینی بوشهری رئیس شورای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و حجت الاسلام محسن مهاجرنیا مؤلف کتاب برپا می‌شود.کتاب نظریه فرایندی انقلاب اسلامی تألیف حجت الاسلام محسن مهاجرنیا به همت مؤسسه آموزش عالی طلوع مهر (قم) منتشر شده است.

در معرفی این اثر آمده است: نظریه فرایندی انقلاب اسلامی بدیل دیدگاه‌هایی است که انقلاب را شورش و عصیان توده‌ها تا لحظه سرنگونی نظام استبدادی می‌دانند و یا صرفاً آن را به لحظه پیروزی و دوره فترت میان دو نظام قبلی و بعدی اطلاق می‌کنند و یا آن را بر مقطع بعد از پیروزی و حصول دستاوردها و تثبیت نظم سیاسی جایگزین می‌پندارند و یا انقلاب را ترکیبی دوگانه از مقاطع سه‌گانه فوق می‌پندارند.

این نظریه که توسط آیت الله خامنه‌ای مطرح شد، معتقد است انقلاب اسلامی فراتر از سه مقطع زمانی قبل، بعد و لحظه پیروزی است. انقلاب اسلامی از نقطه عطف قیام امام خمینی علیه نظام شاهنشاهی آغاز شد و با رهبری او، ملت ایران مسئولیت تاریخی «نهضت سازی انقلابی» را بر عهده گرفت، فراز و نشیب‌های زیادی طیّ شد تا در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید و در گام بعد با مدیریت انقلابی جوشش انقلابی را به سمت طراحی و مهندسی «نظام سازی» هدایت کرد و نقشه راه حرکت اسلامی را ترسیم نمود تا مسیر «دولت سازی» را در مرحله سوم فراهم کند و با اعطای عاملیت به دولت اسلامی مرحله «جامعه سازی» تراز انقلاب را تکمیل نماید. سرانجام فرآیند انقلاب ساختن «تمدن نوین اسلامی» است که همزاد با قیام امام خمینی (ره) وزیدن گرفت و تجربه‌های گران‌سنگی از تلاش یک ملت و روش‌های مبارزاتی و همدلی و تعاون ملی در قدرت سازی مبتنی بر دین، شیوه مبارزه با انواع توطئه‌ها، محاصره‌ها و تحریم‌ها، هشت سال نمایش زیباترین صحنه‌های جهاد ایثار و شهادت و تجربه‌های اندوزی فراوان و مقاومت در برابر در سیر استکمالی انقلاب.... ره را برای طلوع خورشید ولایت عظمی (عج) هموار کند.
کد مطلب : ۳۲۵۶۰۶
https://www.ibna.ir/vdcjyietmuqe8mz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تحریف تاریخ