پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درپی درگذشت شاعر کردی سرای کرمانشاهی نوشت؛

کیومرث عباسی قصری در ستایش ولایت و شهادت نیز هیچ کم نگذاشت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام درگذشت کیومرث عباسی قصری، شاعر کشورمان را تسلیت گفت و غزل ایشان در مدح مولی‌الموحدین را در شمار بهترین اشعار علوی دهه‌های اخیر خواند.
کیومرث عباسی قصری در ستایش ولایت و شهادت نیز هیچ کم نگذاشت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت‌فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت کیومرث عباسی، قصری شاعر کشورمان را تسلیت گفت. متن پیام محمدمهدی اسماعیلی بدین شرح است:«هو الحیّ
در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین، شاعری روشن‌ضمیر از خیل ستایندگان آل‌الله، دعوت حق را لبیک گفت.
 
استاد کیومرث عباسی قصری، غزلسرایی توانا بود که در عین پرداختن به مضامین گوناگون، در ستایش ولایت و شهادت نیز هیچ کم نگذاشت؛ به گونه‌ای که می‌توان غزل ایشان در مدح مولی‌الموحدین را در شمار بهترین اشعار علوی دهه‌های اخیر قرار داد. البته که آثار باقیمانده از ایشان در حیطه‌ ادبیات دفاع مقدس نیز ارزشمند و ماندگار است.
 
با طلب رحمت و نور برای آن پیر سفرکرده، این مصیبت را به خانواده‌ی کرامت‌مند ایشان و جامعه‌ی ادبی ایران اسلامی تسلیت می‌گویم و سلامت و توفیق شان را از درگاه دوست، خواهانم.»
کد مطلب : ۳۲۵۳۳۰
https://www.ibna.ir/vdcdsk0szyt0xs6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب