با محوریت کتاب «آینه در کربلاست»

حسینیه کتاب در کاشان برپا شد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشان گفت: حسینیه کتاب با محوریت کتاب «آینه در کربلاست» با حضور نویسنده این کتاب در کاشان برگزار شد.
حسینیه کتاب در کاشان برپا شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، زینب سادات واسعی گفت: حسینیه کتاب با محوریت کتاب  "آینه در کربلاست" و اعضای کتابخانه عمومی، کتابداران کتابخانه های عمومی کاشان در کتابخانه عمومی ملامحسن فیض کاشانی برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشان افزود: در این برنامه که با هدف ترويج فرهنگ حسينی به همت اداره کتابخانه های عمومی کاشان برگزار شد، محمدرضا سنگری؛ محقق، پژوهشگر، نویسنده و شاعر ادبیات آئینی و عاشورایی به بررسی یکی از کتب تالیفی خود با عنوان " آینه در کربلاست"پرداخت.

واسعی ادامه داد: کتاب "آینه در کربلاست"  پژوهش و نگارشی نو در بازشناخت نهضت عاشورا،  ترکیبی از روایت، تطبیق، تحلیل و تذکر، سیر تاریخی حوادث و رویدادهای واقعه کربلا است. این اثر، هم چگونگی  و هم دلیل این واقعه را بیان می کند. 

رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشان افزود: این کتاب در ۴۱ بخش تنظیم شده است و در پایان هر بخش، نکته ها و آموزه هایی ارائه شده اند که فرصتی برای عبرت آموزی و تنبیه و تذکر است.

واسعی ادامه داد:  نویسنده این روش نگارش را مبتنی بر روش قرآن عنوان کرده است چرا که قرآن در طرح قصص و سرگذشت اقوام و تمدن ها و رویدادها همواره به عبرت و تذکر و موعظه توجه دارد.
کد مطلب : ۳۲۵۲۹۷
https://www.ibna.ir/vdcf1tdmew6d00a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب