وزیر فرهنگ در بازدید از کتابخانه «فاطمه‌ها» واقع در روستای ده‌کهان شهرستان کهنوج مطرح کرد:

وزارت فرهنگ حامی ابتکارات ارزشمند مردمی برای توسعه فضاهای فرهنگی است

محمدمهدی اسماعیلی در ادامه سفر استانی دولت مردمی به استان کرمان و در راستای تحقق شعار عدالت فرهنگی و حمایت از استعدادهای نقاط مختلف کشور و توسعه فضاهای فرهنگی در مناطق کم برخوردار، ضمن بازدید از کتابخانه «فاطمه‌ها» واقع در روستای دهکهان شهرستان کهنوج بر تجهیز و توسعه این کتابخانه تاکید کرد.
وزارت فرهنگ حامی ابتکارات ارزشمند مردمی برای توسعه فضاهای فرهنگی است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ که از روز گذشته پنجشنبه در راستای سفر استانی رئیس جمهور به استان کرمان سفر کرده است، عصر امروز جمعه با حضور در روستای ده‌کهان از توابع شهرستان کهنوج از کانون فرهنگی هنری «فاطمه‌ها» و کتابخانه این کانون بازدید به عمل آورد.

اسماعیلی در این بازدید به پیشینه کتابخانه «فاطمه‌ها» اشاره کرد و گفت: حدود ۱۲ سال پیش بود که سه دختر نوجوان با اسم «فاطمه» با راه‌اندازی کتابخانه کوچک «فاطمه‌ها» در روستای ده‌کهان شهرستان کهنوج خبرساز شدند و خوشبختانه طی این سال‌ها این همت والای «فاطمه‌ها» تبدیل به نهضت مردمی راه‌اندازی کتابخانه در برخی مناطق کم برخوردار کشور شده است.

وی در ادامه گفت: بدون تردید وزارت فرهنگ در دوره جدید همواره حامی ابتکارات ارزشمند مردمی در حوزه توسعه فضاهای فرهنگی و هنری خواهد بود و برای تجهیز و توسعه اینگونه اقدامات از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر تجهیز کتابخانه «فاطمه‌ها» گفت: تجهیزات سخت افزاری (رایانه، دستگاه تهویه و نرم‌افزار ثبت اعضا و عناوین کتاب‌ها) به‌زودی در اختیار مسئولین کتابخانه قرار خواهد گرفت.

وی همچنین ضمن قدردانی از فعالیت جهادی موسسین و گردانندگان این کتابخانه گفت: احداث کتابخانه «فاطمه‌ها» در منطقه جنوب کرمان، اقدام فرهنگی ارزشمندی به شمار می‌رود و اینکه ۳دختر نوجوان با نام «فاطمه» توانستند شبکه فرهنگی خوبی برای اهالی روستای خود فراهم کنند نشان دهنده ظرفیت بالای نسل جوان در نقاط مختلف ایران عزیز است.

رییس شورای هنر کشور خاطرنشان کرد: کانون فرهنگی هنری «فاطمه‌ها» امروزه ۶۶۰ عضو فعال دارد که از این تعداد، ۱۲۰ عضو اسمشان «فاطمه» است، «فاطمه» اسم مبارک و زیبایی است و امیدواریم به برکت صاحب این اسم، همچنان شاهد موفقیت‌های بیشتر  کانون فرهنگی هنری «فاطمه‌ها» باشیم.

گفتنی است، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ که از روز گذشته پنجشنبه در راستای سی و یکمین سفر استانی رئیس جمهور به استان کرمان سفر کرده است، حضور در شهرستان کهنوج پایان بخش برنامه‌های نماینده تام‌الاختیار رئیس جمهور در سفر به جنوب کرمان بوده است.
کد مطلب : ۳۲۵۰۰۶
https://www.ibna.ir/vdcdzk0s9yt0xz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیاده‌روی اربعین 1401