کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

«زینت دوش نبی» منتشر شد

18 مرداد 1401 ساعت 14:12

انتشارات کتاب جمکران کتاب «زینت دوش نبی» را در 315 صفحه و با قیمت 62000 تومان در ایام عزای سید و سالار شهیدان وارد بازار نشر کرد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این کتاب در ادامه سبک کتاب‌های پرفروش و پرمخاطبی چون «فاطمه علی است» و «مسیح اسلام» نوشته شده است. داستانک‌هایی جذاب که به سبک زندگی و سیره اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌پردازد. سبکی که قرار است انتشارات کتاب جمکران آن را ادامه دهد و داستان زندگی سایر معصومان را نیز منتشر کند.

از حسین (علیه السّلام) نوشتن هم سهل است و هم ممتنع. سهل است چون حسین (علیه السّلام) خورشید است و مهر عالم‌آرا، به همه می‌نگرد و پرتوی نورش را از کسی دریغ نمی‌دارد. ممتنع است چون توصیف آن دریای بی‌کران از عهده هرکسی برنمی‌دارد.

«محمود سوری» که سال‌ها در عرصه طلبگی و ادبیات و قصه و ویرایش فعالیت داشته است این‌بار برای ادای دینی خدمت سالار شهیدان به سراغ منابع کهن اهل سنت رفته و کتاب «زینت دوش نبی» را نوشته است. کتابی شامل بیش از ۱۲۰ داستانک درباره زندگی امام حسین(علیه السّلام) از منابع اهل سنت، که در ادامه سبک و سیاق دو کتاب «فاطمه علی است» و «مسیح اسلام» نوشته شده است.

»محمود سوری» دکترای معارف اسلامی دانشگاه علامه و مسئول نسخ خطی مرکز پژوهشی دایرة المعارف علوم عقلی اسلامی و سرویراستار انتشارات کتاب جمکران است که پیش از این، کتاب «و اینگونه است زینب» را برای انتشارات کتاب جمکران بازنویسی کرده است. کتابی که بازنویسی خصایص زینبیه از سید نورالدین جزایری می‌باشد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
یکی از دربان‌ها با دیدن من، فریاد زد:
_فرستاده جناب قیصر روم وارد می‌شود.
وارد شدم. تالار کاخ یزید را آذین بسته بودند و باشکوه‌تر از قبل می‌نمود.
خود یزید هم، لباسی قرمز به تن کرده بود و جام شراب به دست، دعوتم کرد تا کنارش بر تخت سلطنت بنشینم و گفت:
_بیا که خوش وقتی آمدی. من شادم و می‌خواهم در شادی‌ام شریک شوی.
رفتم و بر تخت نشستم.
در آن حال، سری را در تشتی آوردند و جلوی ما گذاشتند.
پرسیدم:
_این، سرِ کیست؟

کتاب «زینت دوش نبی» اثر محمود سوفی در 315 صفحه و با قیمت 62000 تومان ازسوی انتشارات کتاب جمکران در ایام عزای سید و سالار شهیدان وارد بازار نشر شده است.


کد مطلب: 324871

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/324871/زینت-دوش-نبی-منتشر

ایبنا
  https://www.ibna.ir