کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

روایتی از خاطرات جهادی شهید حججی

«سرمشق» به چاپ هفتم رسید

17 مرداد 1401 ساعت 9:52

چاپ هفتم کتاب «سرمشق»؛ خاطرات کوتاه از زندگی جهادی شهید مدافع حرم محسن حججی» توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این کتاب در ۴ فصل خودسازی اخلاقی، خودسازی جسمی، خودسازی علمی، بینش و بصیرت سیاسی بر اساس زندگی شهید حججی به رشته تحریر در آمده است.

شهید حججی را شاید دیده باشی و شاید هم با او زیسته باشی! شاید در مدرسه و کوچه و مسجد کنارت نشسته باشد و لحظاتی را با او سر کرده باشی. محسن در زندگی زمینی‌اش آدم خاصی نبود؛ بچه‌ای بود شرّ و شور. از آن‌ها که می‌خواهند همه چیز را تجربه کنند؛ از آن‌ها که می‌‎خواهند همه چیز را بدانند. آنچه محسن را خاص می‌کند، زندگی جهادی اوست! 

زندگی‌ای که پایه‌اش جهاد بود و عمل به تکلیف و جز با خودسازی نمی‌توان به آن دست یافت. سرمشق؛ خاطراتی است کوتاه و مستند از زندگی جهادی شهید حججی برای جوانان ایرانی. 

در برشی از کتاب می‌خوانیم: 
در حلب بودیم. هوا خیلی سرد بود و از بارانی که آمده بود، زمین، گل‌وشل بود. دهلیزی زیر تانک باز شده بود، دقیقاً طرف راننده تانک. هر لحظه ممکن بود تانک مورد اصابت موشک قرار بگیرد. محسن گفت: «این تانک بیت‌الماله! » در آن سرما و گل‌ولای رفت زیر تانک؛ دهلیز را تعمیر کرد و بست. 

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند از اینجا  و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را تهیه کنند.


کد مطلب: 324851

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/324851/سرمشق-چاپ-هفتم-رسید

ایبنا
  https://www.ibna.ir