روایتی از خاطرات جهادی شهید حججی

«سرمشق» به چاپ هفتم رسید

چاپ هفتم کتاب «سرمشق»؛ خاطرات کوتاه از زندگی جهادی شهید مدافع حرم محسن حججی» توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.
«سرمشق» به چاپ هفتم رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این کتاب در ۴ فصل خودسازی اخلاقی، خودسازی جسمی، خودسازی علمی، بینش و بصیرت سیاسی بر اساس زندگی شهید حججی به رشته تحریر در آمده است.

شهید حججی را شاید دیده باشی و شاید هم با او زیسته باشی! شاید در مدرسه و کوچه و مسجد کنارت نشسته باشد و لحظاتی را با او سر کرده باشی. محسن در زندگی زمینی‌اش آدم خاصی نبود؛ بچه‌ای بود شرّ و شور. از آن‌ها که می‌خواهند همه چیز را تجربه کنند؛ از آن‌ها که می‌‎خواهند همه چیز را بدانند. آنچه محسن را خاص می‌کند، زندگی جهادی اوست! 

زندگی‌ای که پایه‌اش جهاد بود و عمل به تکلیف و جز با خودسازی نمی‌توان به آن دست یافت. سرمشق؛ خاطراتی است کوتاه و مستند از زندگی جهادی شهید حججی برای جوانان ایرانی. 

در برشی از کتاب می‌خوانیم: 
در حلب بودیم. هوا خیلی سرد بود و از بارانی که آمده بود، زمین، گل‌وشل بود. دهلیزی زیر تانک باز شده بود، دقیقاً طرف راننده تانک. هر لحظه ممکن بود تانک مورد اصابت موشک قرار بگیرد. محسن گفت: «این تانک بیت‌الماله! » در آن سرما و گل‌ولای رفت زیر تانک؛ دهلیز را تعمیر کرد و بست. 

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند از اینجا  و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را تهیه کنند.
کد مطلب : ۳۲۴۸۵۱
https://www.ibna.ir/vdcamyne649nua1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب