آیین رونمایی از پوستر دومین سوگواره بین المللی ملت امام حسین(ع) با حضور تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و معاون مهر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
رونمایی از پوستر دومین سوگواره بین‌المللی ملت امام حسین(ع)
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از کمیته خبر و اطلاع رسانی دومین سوگواره بین‌المللی ملت امام حسین(ع)، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در دیدار معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی و دست اندرکاران دومین سوگواره بین‌المللی ملت امام حسین(ع) به اهمیت تلاش در ترویج فرهنگ عاشورایی در سطوح مختلف داخلی و بین‌المللی پرداخت و گفت: ما در مورد امام حسین(ع) هرچقدر کار کنیم، کم کرده‌ایم. این موضوع در عرصه بین‌الملل بسیار مهم است.

وی افزود: علاقه و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت مخصوصاً به حسنین(ع) در کشورهای مختلفی حاکم شده است. تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) خاطرنشان کرد: وقتی محرم فرا می رسد در هر گوشه دنیا دیده می‌شود که اگر حتی یک خانواده شیعی باشد، پرچم عزای امام حسین(ع) را روی بام خانه‌اش نصب می‌کند و به این وسیله جاذبه این نهضت را در سطح بین‌المللی توسعه می‌دهد.

وی عشق به امام حسین(ع) را در دل‌های همه مسلمانان جاری دانست و گفت: شعارهای امام حسین(ع) همچون پرهیز از ذلت و مبارزه با ظلم آنچنان جذابیتی دارند که در هرکجای دنیا مطرح شوند مظلومین عالم از آن‌ها استقبال کرده و مجذوب حضرت سیدالشهدا(ع) می‌شوند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر با اشاره به برخی آثار شهید مطهری تصریح کرد: در کتابی همچون حماسه حسینی، شهید مطهری بعضی تحریفات تاریخی مرتبط با واقعه عاشورا را تشریح کرده است. ما می‌توانیم ارزش‌های اصیل عاشورایی را و آخرین پیام امام حسین(ع) که به تعبیر شهید مطهری پیام آزادگی است، در تمام نقاط دنیا مطرح کنیم.

وی با تقدیر از فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی افزود: کارهای صورت گرفته از سوی این دفتر کارهای ماندگار و فاخری بوده که در حوزه‌های مختلفی همچون نشر کتاب، فصلنامه‌های علمی پژوهشی و فعالیت‌های تبلیغی و فرهنگی صورت گرفته است و همه اینها باعث عزت و عظمت برای تشیع هستند.

تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: در مورد قضیه عاشورا باید در وهله اول حقایق را بازگو کنیم و دوماً می‌بایست چنین حادثه پرعظمتی را که این همه عزت در آن نهفته است تبدیل به ذلت نکنیم. پیام‌های عزتمندانه بسیاری در این واقعه وجود دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: عاشورا برای فعالیت‌های هنری و رسانه‌ای زمینه‌های بسیاری را در خود دارد و دغدغه‌مندان می‌بایست از این عرصه غافل نشوند.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمی «دبیر اجرایی دومین سوگوره بین‌المللی ملت امام حسین(ع)» گزارشی از روند برگزاری این سوگوره را ارائه کرد. در پایان این دیدار هم رونمایی از پوستر سوگواره به دست حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر انجام شد.
کد مطلب : ۳۲۴۷۲۴
https://www.ibna.ir/vdcj8xetxuqe8az.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401