ترجمه رمان «شهید عشق» نوشته احمد تورگوت نویسنده سنی مذهب اهل ترکیه برای هفتمین بار با ویراستی جدید منتشر شد.
چاپ هفتم «شهید عشق» با ویراست جدید به بازار آمد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، شهید عشق، نوشته احمد تورگوت، از معدود رمان‌های عاشورایی و ترجمه‌ای است که در ایران منتشر شده است. احمد تورگوت اهل ترکیه است و حنفی مذهب، متولد مالاتیا و تحصیل‌کرده رشته مهندسی است و گرچه شغل اصلی‌اش فیلم‌نامه‌نویسی است اما یک رمان سه‌جلدی با عناوین شهید عشق، سفیر عشق و سجاده عشق نیز دراد.

اولین جلد این مجموعه، شهید عشق با محوریت امام حسین(علیه‌السلام) و واقعه عاشورا است. از هنگامه مرگ معاویه، خلیفه اموی تا عصر عاشورا و کتاب نشان می‌دهد که امام حسین (علیه‌السلام) مخصوص به هیچ گروه و دسته خاصی نیست. امام حسین(علیه‌السلام) رحمت‌الله الواسعه است و مرد و زن و شیعه و سنی نمی‌شناسد.

شهید عشق نگاهی عارفانه دارد اما باید آن را از جنبه تاریخی مد نظر قرار داد. آنچه که احمد تورگوت، نویسنده کتاب در تحقیقات تاریخی خود سراغش رفته تفاوت‌هایی با آثار متقدم شیعی دارد. مانند آنچه که بر امام حسین (علیه‌السلام) در مکه گذشت یا نحوه شهادت برخی یاران و فرزندان و نزدیکان. اینها پیش از آنکه جنبه مذهبی داشته باشد متأثر از راویان تاریخی و جنبه‌های تحقیقاتی آن است.

از جنبه فرمی، کتاب از حیث زاویه دید مورد توجه است. دانای کل نه تنها به سراغ امام حسین می‌رود بلکه به درون دیگر اصحاب و یاران و اعضای خانواده می‌رود. حتی از ضمیر دشمنان و رقیبان امام حسین هم برای مخاطبش خبر می‌آورد.

کتابستان معرفت این کتاب را اول‌بار در سال ۱۳۹۴، به فارسی ترجمه و چاپ کرد اما به علت حجم زیاد کتاب سرانجام امسال ناشر تصمیم گرفت آن را پیراست کند و از حجم آن بکاهد. چاپ هفتم این‌کتاب با ۳۰۰ صفحه و قیمت ۱۱۰ هزار تومان عرضه شده است.
کد مطلب : ۳۲۴۶۷۶
https://www.ibna.ir/vdcfejdmvw6d0va.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیاده‌روی اربعین 1401