توسط انتشارات مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران؛

کتاب «اندیشه‌های سیاسی آیت‌الله مصباح یزدی» منتشر شد

کتاب «اندیشه‌های سیاسی آیت‌الله مصباح یزدی» نوشته حمید رسایی توسط انتشارات موسسه مطبوعاتی ایران منتشر و راهی بازار نشر شد.
کتاب «اندیشه‌های سیاسی آیت‌الله مصباح یزدی» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این‌کتاب مجموعه گفت‌وگوهای هفته‌نامه ۹ دی با مرحوم آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی است که مقارن با سالگرد روز نهم دی‌ماه در بین سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۸ گردآوری شده است. گفت‌وگوهای این کتاب در راستای تبیین چارچوب‌های تفکر سیاسی انقلاب اسلامی و حکومت اسلامی انجام شده است.

آیت‌الله مصباح یزدی در این گفت‌وگوها علاوه بر موضوعاتی چون تحلیل مسائل پیرامون انتخابات ۸۸ و واقعه ۹ دی، به مرور اندیشه‌ها و اعتقادات خود پیرامون مسائل سیاسی و حکومتی پرداخته است. در کتاب حاضر، گفت‌وگوهای سالانه آیت‌الله مصباح در بخش‌های جداگانه‌ای آمده است.

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: «اگر ما به هدف اصلی درست توجه کردیم، در نوبت بعد و در سایه این هدف، باید دنبال ابزار و وسیله صحیح برای تحقق آن برویم. بعد نوبت برنامه‌ریزی با استفاده از ابزارها برای تحقق این هدف است. بعد باید ببینیم کدام یک از ابزارهایی که وجود دارد به آن هدف نزدیک‌تر است و با فرهنگ ما بیشتر سازگار است و نهایتاً کدام را می‌توان آسان‌تر تهیه کرد. اگر خیال‌پردازی کنیم و آرمان‌گرایی صرف پیشه کنیم و مدام بگوییم باید چنین شود و چنان شود، به هدف نخواهیم رسید و باز همین جایی خواهیم بود که هستیم. ما باید آرمانی فکر کنیم، اما در عمل، باید عمل‌گرا باشیم. باید فکر کنیم این آرمان را در این شرایط، چگونه و تا چه اندازه می‌شود محقق کرد…»

کتاب «اندیشه سیاسی آیت‌الله مصباح یزدی» در ۲۴۷ صفحه و قیمت ۷۵ هزار تومان منتشر شده است.
کد مطلب : ۳۲۴۶۲۶
https://www.ibna.ir/vdcauynei49nui1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آینه نشر ایران بهار 1401