کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ضبط مشاعره عاشورایی در رادیو ایران

9 مرداد 1401 ساعت 16:24

برنامه رادیویی «دیباج» با محوریت مشاعره عاشورایی در ایام محرم از رادیو ایران پخش می‌شود.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از شبکه رادیویی ایران، زینب برومند، تهیه‌کننده ویژه برنامه «دیباج» درباره برنامه‌اش توضیح داد: شعر آیینی در ادبیات ایران دارای جایگاه و پیشینه‌ای کهن است و شاعران برجسته‌ای در طول تاریخ به این سبک و سیاق، آثار درخشانی از خود به یادگار گذاشته‌اند. از طرفی مشاعره به عنوان یکی از هنرهای ادبی ایران زمین، از دیرباز در بین ایرانیان مرسوم بوده و به مناسبت‌ها و موضوعات مختلف جلسات مشاعره با حضور شاعران و شعردوستان برگزار می‌شده است، بر این اساس با تکیه بر شعر آیینی و سنت مشاعره، ویژه‌ برنامه رادیویی «دیباج» با محوریت مشاعره عاشورایی در رادیو ایران از ابتدای محرم ساعت ۱۷ و ۱۰ دقیقه پخش می‌شود. 

وی همچنین اعلام کرد: در هر برنامه سه نفر از شرکت‌کننده‌ها به رقابت می‌پردازند و محمد اسماعیل ریاضت، کارشناس ادبی‌ برنامه به داوری میان شرکت‌کنندگان می‌پردازد. سه نفری که در کل امتیازات بیشتری گرفته باشند به مرحله فینال راه پیدا می‌کنند. به نفرات اول تا سوم جایز نقدی نیز اهدا می‌شود. 

برنامه «دیباج» به تهیه‌کنندگی زینب برومند و اجرای فاطمه میناخانی از ابتدای محرم ساعت ۱۷ و ۱۰ دقیقه از رادیو ایران پخش می‌شود.


کد مطلب: 324604

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/324604/ضبط-مشاعره-عاشورایی-رادیو-ایران

ایبنا
  https://www.ibna.ir