وزیر فرهنگ در حاشیه جلسه هیات دولت خبر داد:

آیین‌نامه بودجه فرهنگی دستگاه‌ها تصویب شد

براساس آیین‌نامه بند ز تبصره ۹ لایحه بودجه، تصویب شد تا دو درصد از مجموع اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی به حوزه فرهنگ اختصاص داده شود.
آیین‌نامه بودجه فرهنگی دستگاه‌ها تصویب شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز چهارشنبه(5 مرداد‌ماه) در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: طبق آیین‌نامه بند ز تبصره ۹ لایحه بودجه تصویب شد که دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی می‌توانند 2 درصد از اعتبارات هزینه‌ای و سرمایه‌ای خودشان را در حوزه فرهنگی مصرف کنند. 

وی با بیان اینکه این طرح ابتکار دولت در لایحه بودجه بود، تصریح کرد: موارد مربوط به تصویب آیین‌نامه بند ز تبصره ۹ لایحه بودجه، کمی زمان برده بود؛ اما امروز در جلسه هیات دولت به تصویب رسید. 

وی افزود: این اتفاق، گشایش مهمی در حوزه‌های فرهنگی، هنری، گردشگری و فعالیت‌های قرآنی ایجاد خواهد کرد.

طبق بند ز تبصره ۹ (آموزش، پژوهش و فرهنگ) ماده واحده لایحه بودجه پیشنهادی دولت، دستگاه‌های اجرایی مندرج در این قانون و پیوست‌های آن مجازند تا دو درصد (۲%) از بودجه هزینه‌ای خود را برای هم‌افزایی و ارتقای فعالیت‌ها و تولیدات فرهنگی از قبیل موضوعات قرآنی، نمایشی، مطبوعاتی، رسانه‌ای نوین، نشر و کتاب و گردشگری اختصاص دهند.
 
نگاهی فرصت محور به شبکه نمایش خانگی داریم
 همچنین وزیر فرهنگ در بخش دیگری از این گفتگو با اصحاب رسانه افزود: سیاست اصلی حاکمیت، دولت مردمی و نیز خود سازمان صداوسیما این است که یک نگاه فرصت‌محور به نمایش خانگی داریم ما از شبکه نمایش خانگی به عنوان یکی از دستاوردهای فناوری نوین در حوزه فیلم و سریال حمایت می‌کنیم.

اسماعیلی یادآور شد: ممکن است مثل هر بخش دیگری در شبکه نمایش خانگی هم اشکالی باشد. بنای ما بر این است که کمک کنیم تا این مشکلات حل شود، ما اصلاً نمی‌پسندیم که نگاه تهدیدمحور به این حوزه وجود داشته باشد.
 
وی در پایان تاکید کرد: همه مجموعه‌ها ممکن است در روند کار ایراداتی داشته باشند که برطرف خواهد شد. مجموعه افکارسنجی‌های سال‌های اخیر نشان می‌دهد که به طرز مشهودی  پلتفرم‌ها در جذب مخاطب موفق بودند، بنابراین ما این امر را فرصت می‌دانیم و همین هم مبنای حمایت ما است.
کد مطلب : ۳۲۴۴۴۵
https://www.ibna.ir/vdcjxxetiuqe8xz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیاده‌روی اربعین 1401