نشست هم‌انديشی جمعی از استادان شعر و ادب با مديرعامل صندوق اعتباری هنر برگزار شد.
نشست مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با استادان شعر و ادب برگزار شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، پس از برگزاری نشست صميمانه رئيس جمهور با شاعران در شب عيد غدير خم و با تأکيد وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست هم‌انديشی جمعی از استادان شعر و ادب با مديرعامل صندوق اعتباری هنر سه‌شنبه (۴ مرداد‌ماه) در محل صندوق اعتباري هنر برگزار شد.

در این نشست، شاعرانی نظیر علی انسانی، اسماعیل امینی، علی‌محمد مودب، علیرضا قزوه، امید مهدی‌نژاد، فریبی یوسفی، لیلا کردبچه، ابراهیم اسماعیلی اراضی‌، غلامرضا طریقی و همچنین علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران حضور داشتند.
 
پوراحمدی در این دیدار با اشاره به نقش شعرا و نوبسندگان در حفظ زبان فارسی گفت: هویت ایرانی و میراث فرهنگی ما با تلاش نویسندگان، شاعران و استادان زبان فارسی حفظ شده است. ادبیات و شعر یکی از ابزارهای مهم بیان اندیشه و تفکر است و شاعران نقش مهمی در حفظ گنجینه فرهنگ ایران اسلامی و در انتقال مفاهیم متعالی به نسل‌های آینده دارند.

مدیرعامل صندوق اعتباری در ادامه افزود: شعر همواره بستری برای بازتاب حالات روحی و معنوی را فراهم می‌کند. شاعران ایرانی در سایه بهره‌گیری از مباحث ناب اسلام و قرآن و سیره اهل بیت(ع) رسالت خود را در برانگیختن احساسات پاک انسانی و ترویج نیکی در جامعه به خوبی ایفا کرده‌اند.

وی بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی شاهد درخشش شعر  هستیم و آثار ماندگاری در این زمینه از سوی شاعران کشور خلق شد.

پوراحمدی با اشاره به نقش صندوق در حمایت از تمامی اصحاب فرهنگ و هنر کشور گفت: نگاه ما در دولت مردمی بهره‌مندی از نظرات صاحب‌ نظران و فعالان این حوزه است تا با مشورت و نظر این عزیزان طرح‌ها و اقدامات خود را برای حمايت از هنرمندان کشور، برنامه‌ریزی و اجرا کنیم.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات صندوق گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی عضو صندوق اعتباری هنر هستند. در سیاست‌گذاری‌های نوین همواره به فعالیت‌های کلان و پایدار اقتصاد فرهنگ و هنر و توانمندسازی هنرمندان توجه ویژه داریم.
 
وی افزود: یکی از رویکردهای ما در این مسیر ارتباط مستمر با انجمن های فرهنگی و هنری است. بسیاری از اعضای ما خصوصاً با شیوع و استمرار ویروس کرونا در تأمین نیازهای ضروری خود دچار مشکل هستند اما تمام توان خود را به کار می‌بریم تا حدممکن خدمات صندوق اعتباری هنر را از نظر کمی و کیفی افزایش دهیم.

وی در پایان گفت: حمایت از اقشار مختلف فرهنگ و هنر، توزیع عادلانه منابع و توجه به توانمندسازی ازجمله موارد مورد تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در صندوق اعتباری هنر به جدیت دنبال می‌شود.

شاعران حاضر در این نشست نیز به اهم مشکلات خود در حوزه‌های مختلف اشاره کردند که از سوی سید‌مجید پوراحمدی برای رفع آن‌ها تصمیم‌های عملیاتی اتخاذ شد.
کد مطلب : ۳۲۴۴۱۴
https://www.ibna.ir/vdcfyjdmjw6d0ja.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب