حوزه هنری انقلاب اسلامی برای عرض ارادت هنرمندان به ساحت مقدس امام حسین(ع) و شهدای گرانقدر کربلا چهاردهمین سوگواره هنر عاشورایی را برگزار می‌کند.
انتشار فراخوان چهاردهمین سوگواره هنر عاشورایی/ ۲۵ مردادماه آخرین مهلت ارسال آثار است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، چهاردهمین سوگواره هنر عاشورایی در دو بخش بین‌الملل و ملی برگزار می‌شود.

بخش بین الملل، شامل طراحی پوستر با موضوع‌های اربعین حسینی: پیوند شیعیان و زمینه ظهور منجی، اربعین حسینی: پیوستگی نسل‌ها، خانواده حسینی، اربعین حسینی: تبلور محبت و ایثار و مُدارا و اربعین حسینی: همبستگی امت مسلمان است.

بخش ملی نیز نقاشی (دیجیتال، کلاسیک)، طراحی پوستر، نقاشی خط، تایپوگرافی، پرچم و کتیبه و کمیک استریپ را شامل می‌شود.

موضوع‌های بخش نقاشی و پوستر اربعین حسینی: پیوند شیعیان و زمینه ظهور منجی، اربعین حسینی: پیوستگی نسل‌ها، خانواده حسینی، اربعین حسینی: تبلور محبت و ایثار و مدارا و  اربعین حسینی: همبستگی امت مسلمان است.

پوسترها بايد در قطع ۷۰ ×۱۰۰ سانتی‌متر، با کیفیت ۱۵۵ dpi و یکی ازفرمت­های  RGB – JPEG – PDF – JPG  به صورت غیر فشرده با حداکثر حجم ۲۰ مگابایت در سامانه بارگذاری شوند.

موضوع بخش نقاشی خط، تایپوگرافی «اَنا من حسین» و موضوع بخش پرچم و کتیبه «محرم، اربعین» است و در بخش کمیک استریپ تولید اثر بر اساس داستان کوتاه یا خاطره با موضوع اربعین مورد نظر است. داستان کوتاه باید حداقل ۱۰۰۰ کلمه باشد و کمیک استریپ تولیدی باید حداقل هشت تا ۱۲ تصویر رنگی داشته باشد.

داستان‌ها می‌تواند توسط خالق کمیک استریپ­ها انتخاب شوند و یا اقتباسی از یکی از کتاب‌های «گلوله‌های داغ »، «احضاریه»، «عمود  ۱۴۰۰»، «به سفارش مادرم» و «ستون ۱۴۵۳» باشند.

همچنین در این بخش می‌توان از موضوع  طراحی شخصیت دو نوجوان با تکنیک کمیک استریپ استفاده کرد یعنی طراحی شخصیت دو نوجوان سجاد ۸ ساله و زینب ۱۰ ساله که به همراه خانواده به سفر اربعین رفته ‌اند و در مسیر درگیر داستان و ماجرا می‌شوند.

دبیرخانه مجاز است از آثار ارسالی برای امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی در هر شكل استفاده کند و ارسال اثر به سوگواره به منزله قبول این اصل است.

به هر یک از آثار راه یافته به نمایشگاه مبلغ 400 هزارتومان اهدا می‌شود و شرکت‌کنندگان پس‌ از پایان ‌نمایشگاه، به ‌مدت ۳۰ روز با مراجعه به‌ دبیرخانه موظف هستند اثر خود را دریافت کنند.

جوایز شامل تندیس سوگواره، دیپلم افتخار و مبلغ 150 میلیون ریال به نفرات اول هر بخش، دیپلم افتخار و مبلغ 100 میلیون ریال به نفرات دوم هر بخش و دیپلم افتخار و مبلغ 70 میلیون  ریال به نفرات سوم هر بخش است.

 آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه  ۲۵ مرداد و زمان  افتتاح نمایشگاه و معرفی آثار برگزیده  ۱۵ شهریور ماه است.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی تهران خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه منفی یک، جنب تالار سوره ، دبیرخانه مرکزی جشنواره‌های حوزه هنری ارسال کنند.
 
کد مطلب : ۳۲۳۶۵۰
https://www.ibna.ir/vdcgnw9wzak9x34.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401