کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ادبیات فارسی میراث ایرانیان است

12 تير 1401 ساعت 13:47

رادیو ایران با همکاری شورای پاسداشت زبان فارسی معاونت صدا، در جهت نگهبانی، توسعه و ترویج زبان فارسی، نخستین جشنوارۀ «آیین سخن» را برگزار می‌کند.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ در آستانه برگزاری نخستین جشنواره «آیین سخن» علیرضا قزوه، نویسنده و شاعر ایرانی، رییس مرکز موسیقی و سرود صدا‌و‌سیما و یکی از داوران جشنواره «آیین سخن» بیان کرد: ادبیات فارسی گنجینه ی میراث ما ایرانیان است.

وی ادامه داد: امروزه در جهان ایران را با عرفان و ادبیات و شعر می شناسند. نثرهای شکوهمند فارسی که از گذشته‌ی دور تا کنون برای ما باقی مانده است موجب بالندگی ادبیات ایران در سراسر جهان است و بسیاری از شاعران بزرگ کشورهای مختلف از زبان فارسی و ادبیات فارسی و شعر فارسی متأثرند. 

وی تاکید کرد: ما موظفیم در رسانه‌ی ملی زبان و ادبیات فارسی را پاس بداریم باید این رو پاس داشت و میراث گران‌بهای نیاکان‌مان را ارج نهیم.

وی در پایان تصریح کرد: جشنواره «آیین سخن» جدا از رسالت حفظ و پاسداشت زبان فارسی فرصت مغتنمی است برای گرد هم آمدن علاقه‌مندان و دوستدان زبان و ادبیات فارسی.

شایان ذکر است: مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی «آیین سخن» با سخنرانی غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، علی بخشی‌زاده، معاون صدای جمهوی اسلامی، مسعود احمدی افزادی، مشاور رئیس سازمان و رئیس امور جشنواره‌های سازمان صداوسیما و با حضور جمعی از فرهیختگان و استادان زبان و ادبیات فارسی از فرهنگستان و مراکز علمی و پژوهشی زبان و ادبیات فارسی، پیشکسوتان رادیو، برنامه‌سازان و مدیران رسانه‌ای سه‌شنبه ۱۴ تیر ماه، همزمان با روز قلم در استودیوی شماره یک ساختمان شهدای رادیو برگزار می‌شود.


کد مطلب: 323554

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/323554/ادبیات-فارسی-میراث-ایرانیان

ایبنا
  https://www.ibna.ir