واکنش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر به شستشوی غیر‌‌کارشناسی مجسمه فردوسی؛

شهرداری آسیب به مجسمه فردوسی را جبران کند!

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شستشوی غیرکارشناسی مجسمه فردوسی طی روزهای گذشته، خواستار افزایش حساسیت شهرداری در حفظ و نگهداری آثار فاخر هنری در شهر شد.
شهرداری آسیب به مجسمه فردوسی را جبران کند!
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی شورای شهر تهران، نرگس معدنی‌پور، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در هفتاد و پنجمین جلسه این شورا ضمن تسلیت سالروز شهادت آیت‌الله صدوقی و شهدای حادثه هواپیمای 655 «ایران ایر» طی تذکری بیان کرد: اخیرا شستشوی غیرکارشناسی مجسمه فردوسی باعث دو رنگ شدن آن شده است.
 
وی ادامه داد: این مجسمه 63 سال پیش از سوی مرحوم ابوالحسن صدیقی ساخته و در محل میدان فردوسی نصب شد. درگذشته مرمت و شستشوی این پیکره با استفاده از روش‌های علمی و زیر نظر کارشناسان مجرب صورت می‌گرفت. در ادوار قبل هم گاهی مشاهده می‌شد که مداخلات غیرکاشناسی صورت می‌گرفت اما در نهایت نظر کارشناسان، اجرایی و شستشو به روش صحیح صورت می‌گرفت. 
 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در گذشته شورای شهر برای حفظ آثار فاخر هنری مصوبه‌ای را به تصویب رسانده بود با عنوان «حفظ حریم آثار هنری و نگهداری آثار فاخر». انتظار این است که شهرداری تهران، ضمن رفع این اقدام غیر فنی، نسبت به حفظ و نگهداری آثار فاخر هنری حساسیت و دقت لازم را داشته باشد.
کد مطلب : ۳۲۳۵۴۳
https://www.ibna.ir/vdchkxnxx23nimd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401