کتاب «تعامل طلبکار و بدهکار بر اساس آموزه‌های قرآن و اهل بیت(ع)» اثر حسن شیرزاد کمانگر در 77 صفحه به چاپ رسید.
کتاب «تعامل طلبکار و بدهکار بر اساس آموزه‌های قرآن و اهل بیت(ع)» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، کتاب «تعامل طلبکار و بدهکار بر اساس آموزه‌های قرآن و اهل بیت(ع)» اثر حسن شیرزاد کمانگر است که در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 77 صفحه منتشر شد.
 
پژوهشکده مذکور تلاش کرده است با پژوهشگران فرهیخته و بهره‌گیری از آموزه‌های نورانی قرآن و اهل بیت(ع) و تدوین فرهنگنامه سبک زندگی، کاربردی‌ترین اطلاعات موضوعات مرتبط با حوزه‌های گوناگون فردی، خانوادگی، اجتماعی و محیط زیست را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.
 
در میان مدخل‌های این فرهنگنامه، برخی موضوعات فرهنگی ویژه‌ای برخوردارند و عموم افراد جامعه به صورت گسترده با آن سروکار دارند. از این رو، به منظور ارتقا و تقویت سبک زندگی اسلامی، شایسته است آموزه‌های دینی مربوط به اینگونه موضوعات علاوه بر ارائه در فرهنگنامه، به صورت کتابچه‌های مستقل نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. بر همین اساس، در اثر پیش‌رو شاخصه‌های مربوط به رفتار با دشمنان در آموزه‌های قرآن و اهل بیت(ع) تهیه می‌شود و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. 

در این اثر، پس از مفهوم‌شناسی سبک زندگی اسلامی و مبانی و گستره سبک زندگی، مفهوم‌شناسی و ارزش تعامل با بدهکار تبیین شده است. نویسنده، در ادامه این اثر، آثار دنیوی و اخروی تعامل با بدهکار (آمرزش، اجابت دعا، بهره‌مندی از پاداش صدقه، بهره‌مندی از امنیت و بهشت و ثبات قدم و...) را تشریح کرده است. 

سپس، «آداب تعامل با بدهکار» را تبیین کرده است که از جمله این آداب می‌توان به منت ننهادن، پرداخت سریع، مهلت دادن، خودداری از دریافت هدیه اشاره کرد. «آداب تعامل با طلبکار» از دیگر مباحث این اثر است که در این راستا تلاش برای پرداخت بدهی، درخواست مهلت با خوشرویی، جلب رضایت طلبکار، پرداخت بهتر و بیشتر، کار به جای پرداخت بدهی، و خودداری از فرار برای قرض بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت(ع) توصیه شده است. 

علاقه‌مندان برای خرید اینترنتی این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی http://shop.isca.ac.ir/ ‌ مراجعه کنند.
کد مطلب : ۳۲۳۴۹۳
https://www.ibna.ir/vdcb9fbffrhb5ap.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آینه نشر ایران بهار 1401