در راستای معرفی آثار مکتوب در حوزه ایرانشناسی و گردشگری

آئین معرفی کتاب «دُماب» در کتابخانه ملی برگزار می شود

آئین معرفی کتاب «دُماب» نخستین و کامل ترین دانشنامه روستای تاریخی دُماب در هفت جلد، تالیف یداله میرزایی به عنوان اثری در حوزه ایرانشناسی و مطالعه مناطق ایران در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.
آئین معرفی کتاب «دُماب» در کتابخانه ملی برگزار می شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، آئین معرفی کتاب «دُماب» تالیف یداله میرزایی و با پژوهش سمیرا میرزایی و شهرداد میرزایی روز چهارشنبه 1 تیرماه،‌ ساعت 16 در مرکز همایش های بین‌المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در سالن قلم برگزار خواهد شد.

موضوعات این اثر پژوهشی شامل فرهنگ و تاریخ دُماب، فرهنگ واژگان دُمابی، سندهای تاریخی دُماب، تبارنامه مردم این روستا بوده و در آخرین جلد از این مجموعه کتاب نفیس پژوهشی نیز سنگ‌نگاره‌های پیش از تاریخ در روستای دُماب مورد بررسی و واکاوی قرار گرفته است. مجموعه 7 جلدی دماب، قابلیت تبدیل شدن به الگویی مناسب برای معرفی شهرها و روستاهای تاریخی سرزمین کهن ایران و کمک به تبادل فرهنگی و توسعه صنعت گردشگری و بومگردی در کشور را دارد.

کتاب «دُماب» مجموعه پژوهش هایی درباره فرهنگ و تاریخ روستای دُماب از توابع استان اصفهان است که در هفت جلد و 2163 صفحه به چاپ رسیده است.
کد مطلب : ۳۲۳۱۰۷
https://www.ibna.ir/vdcdzs0s5yt0xf6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آیت‌الله شهید بهشتی