کنگره اشعار و تصنیف‌های آیینی با موضوع غدیر با عنوان «وصی المصطفی» توسط فرهنگسرای خاوران برپا می‌شود.
کنگره اشعار و تصنیف‌های آیینی غدیر برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رییس فرهنگسرای خاوران از برگزاری کنگره اشعار و تصنیف‌های آیینی با موضوع غدیر خبر داد.

حمیدرضا خونویی با اشاره به اهمیت شعر غدیر بیان کرد: غدیر تثبیت اتحاد امیرالمومنین (ع) با پیامبر اکرم (ص) و یکی بودنشان است. شاعران باید واقعه غدیر خم را برای مردم و حتی در ابعاد بین‌المللی برای مردم جهان به درستی تبیین و معرفی کنند.

وی همچنین ادامه داد: امروزه که جهان اسلام بیش از گذشته از آتش اختلافات و نزاعات میان مسلمین در رنج و عذاب است، می‌توان با نقش‌آفرینی در برگزاری چنین کنگره‌هایی حول موضوع غدیر با زبان شعر، علاوه بر صیانت از تفکر اصیل اسلامی، محوری برای اتحاد عاشقان و دلدادگان آستان اهل بیت ترسیم کرد.

رییس فرهنگسرای خاوران در خصوص اهمیت برگزاری کنگره شعر غدیر اظهار کرد: کنگره‌های شعر در میان شعرا و اصحاب قلم جایگاه ممتازی دارند که کمترین بهره آن، ایجاد انگیزه، شور و نشاط معنوی برای تولید آثار فاخر و ماندگار در گستره ادبی جامعه است. همچنین باتوجه به هجمه‌های گسترده فرهنگ غربی وجود چنین کنگره‌هایی می‌تواند به سد محکمی در برابر تهاجم فرهنگی و تبلیغات ضد دینی در جامعه اسلامی ما تبدیل شود.

خونویی در پایان گفت: کنگره اشعار و تصنیف‌های آیینی با موضوع غدیر به همت فرهنگسرای خاوران برگزار می‌شود و علاقه مندان می‌توانند آثار خود را همراه با مشخصات دقیق تا تاریخ ۱۰ تیر ماه ۱۴۰۱ به شماره ۰۹۳۹۸۳۷۹۶۷۹ واتساپ کنند.
 
 
کد مطلب : ۳۲۳۰۲۶
https://www.ibna.ir/vdcdxs0s9yt0xz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب